Nošovický závod automobilky Hyundai připravuje novou záložní odstavnou plochu s možnou finální kapacitou až 8 tisíc aut. Jak uvedl na žádost deníku Zdopravy.cz tiskový mluvčí Hyndai Nošovice Petr Michník, firma narážela v posledních letech kvůli problémům s nedostatkem čipů a komplikacím v kamionové i vlakové dopravě na hranice svých skladovacích možností.

Nové parkoviště, které vznikne v areálu firmy vedle toho současného, by jí tak mělo umožnit vyrábět i v případě, že by zmíněné komplikace opět zesílily.

Škoda Fabia kombi
Tisíce Čechů mají doma obyčejná auta, kterým ale roste cena. Patříte mezi ně?

„Dalším důvodem je efektivnější logistika vývozu aut, tedy maximální zkrácení doby mezi výrobou a předáním zákazníkovi. Do více než70 zemí dodáváme množství specifikací. Auta putují k zákazníkovi přes distribuční a logistické centrály. Z našeho závodu odjíždí vozidla vlakem či kamiony. V některých případech je výhodnější pro zákazníka i náš logistický řetězec vyrobené auto pozdržet u nás a pak jej dopravit přímější cestou. Větší kapacita parkoviště nám také umožní lépe organizovat důkladnou kontrolu kvality při zavádění nových modelů a specifikací,“ dodal Michník.

  • Výrobu v Nošovicích můžete vidět na tomto videu:
Zdroj: Youtube

Denně vyrobí v Nošovicích na 1 500 automobilů, aktuálně disponují parkovací kapacitou 9 000 vozidel. Nová auta tak zpravidla opouští závod krátce po vyrobení.

Prototyp Hyundai Ioniq 5 N
Hyundai Ioniq 5 N předvádí na novém videu drifty i umělý zvuk

Letos chce závod vyrobit o 6 000 automobilů více než loni, kdy jich bylo přes 322 000. Zatím se mu to daří a je mírně nad plánem. Situace s dodávkami čipů je podle Michníka oproti loňskému roku o trochu lepší, nicméně zdaleka se nejedná o ideální stav.

V srpnu začne automobilka se sériovou výrobou nové generace modelu Kona Electric. Právě čistě elektrická vozidla loni tvořila 9 procent výroby automobilky, letos už by to mělo být kolem 16 procent.