Historicky nejvyšší počet prodaných vozů zaznamenala během loňského roku v tuzemsku japonská znnačka Toyota. Navíc se dařilo i její prémiové divizi Lexus.

Nejprodávanějším modelem největší asijské automobilky se stal v Česku Yaris, za ním následovaly Auris, C-HR, Corolla a RAV4. Přitom většina z těchto modelů ve svých současných generacích končila a hned v prvních měsících tohoto roku je budou nahrazovat nová provedení.

Dny Aurisu jsou totiž sečteny. Místo něho se naplno vrátí jméno Corolla. To na svých zádích ponesou tři karosářské varianty oblíbeného zástupce nižší střední třídy. I nadále bude k dispozici sedan Corolla a po delší odmlce k němu přibudou i Corolla hatchback a kombi.

Toyota Camry míří do Česka
Toyota Camry se vrací do Česka. V Praze bude parkovat zadarmo

Prakticky ve stejné době se do showroomů tuzemských dealerů dostaví další vydání tradičního sportovně-užitkového vozu RAV-4. Ještě před všemi těmito zmiňovanými vozy se ale začne po čtrnáctileté odmlce opět prodávat velký sedan Camry.

Zatím stále neodhalený sportovní vůz Supra bude k mání během letošního července. Příval novinek završí ve druhém pololetí zcela nový malý užitkový automobil, který Toyota chystá společně s francouzským koncernem PSA.

Toyota Corolla sedan (2019)
Toyota Corolla 12. díl: Japonská automobilka odhalila nový sedan

Tuzemské zastoupení Toyoty se rovněž stalo oficiálním generálním partnerem Českého olympijského výboru. Toto partnerství by mělo mít dopad nejen na zajištění mobility pro špičkové reprezentanty a funcionáře, ale i pro sportovní oddíly mládeže. Právě těm má být určena speciální verze osobní dodávky Proace v devítimistném provedení. "Poskytneme ji za měsíční pronájem v ceně běžného vozu střední třídy. Navíc na ni bude záruka buď na pět let nebo na milion kilometrů. To by mělo být dostatečné," uvedl s úsměvem generální ředitel Toyoty Česká republika Martin Peleška.

Zdroj: Youtube