Příď se zalomenými světlomety, jdoucí ve šlépějích konceptu i elektromobilu Toyota bZ4X, ale i nahuštěná silueta kompaktního SUV se svažující se střechou, podpořená širokými blatníky a v některých případech dokonce dvoubarevným lakováním. V něm je spolu se střechou kontrastně odlišená také kompletní zadní část. C-HR je se svými velkými dvacetipalcovými koly a zapuštěnými klikami dveří fešné a odvážné, což podědilo po první generaci. Toyota uvádí, že mezigenerační změna udělala z původního „kupé-SUV“ „superkupé“.

Méně dramaticky působí C-HR uvnitř, kde se na rozmáchlé designové kreace nehraje. Naopak zde přibyla kvalita a lepší materiálová skladba, pochopitelně s důrazem na magické slovo „udržitelnost“. Při výrobě klasických textilních potahů využívá Toyota recyklované PET lahve a nabízí i veganské alternativy ke kůži, jak je v dnešní době již standardem.

  • Podívejte se na detaily nového C-HR v oficiálním videu:
Zdroj: Youtube

Současně ale nabízí spoustu výbavových novinek. Velký digitální přístrojový štít před řidičem, nastavitelný do různých režimů zobrazení, může doplnit ještě head-up displej. Uprostřed palubní desky potom trůní displej infotainmentu, podle výbavy o úhlopříčce 8 nebo 12,3 palce, disponující mimo jiné třeba bezdrátovou konektivitou s mobilními telefony nebo aktualizacemi na dálku.

V budoucnu se v autě aktivuje technologie digitálního klíče, nechybí armáda asistenčních systémů pro částečně autonomní řízení a podporu řidiče, ovládání přes aplikaci nebo světla, která automaticky vykrývají okolní auta. Zajímavostí je také ambientní osvětlení nastavitelné v 64 odstínech, které se rudě rozbliká, hrozí-li kolize s autem nebo cyklistou při otevření dveří, ale především zpříjemňuje posádce pobyt v interiéru.

Hezkou funkcí je třeba program, který každou denní hodinu mění barvu osvětlení od zářivých ranních tónů až po teplé večerní a noční barvy.

Do prodeje vstoupí C-HR druhé generace se třemi hybridními motorizacemi, z nichž jednu půjde doplnit i o pohon zadních kol. Základem každého provedení je pátá generace hybridního pohonu Toyoty s novou převodovkou a vysokonapěťovou baterií.

Camille Jenatzy s vozem La Jamais Content a manželkou po svém triumfu, kdy dosáhl rychlosti vyšší než 100 kilometrů v hodině.
První elektrická auta vypadala jako podivné kočáry. Vyráběla se už v 19. století

Zajímavostí jsou výkony. Dokonce i nejslabší hybridní pohon má 140 koní, tedy výrazně víc, než kolik umělo mít dosavadní C-HR. Elektromotor je zde párován s menším čtyřválcem 1.8 litru. Varianta s větším dvoulitrem má pak koní dokonce 200, a lze ji objednat i jako čtyřkolku, kdy zadní nápravu pohání malý elektromotor/generátor. Vrcholem je pak plug-in hybrid o výkonu 220 koní, schopný podle navigace poznat, že vjel do vymezené nízkoemisní oblasti, a přepnout na čistě elektrický pohon.

Nové C-HR by mělo být podle Toyoty intuitivní a dobře ovladatelné, s čímž je spojeno vše od odezvy pohonu až po nastavení řízení a odpružení. Objednávky na vůz vyvinutý i vyráběný v Evropě se spustí 17. července. V nabídce budou dvě zaváděcí edice Premiere Edition, dostupné ve verzi GR Sport se sportovně laděným designem, případně Executive, které se soustředí spíše na luxusní pojetí – obě si samozřejmě povezou dvoubarevné lakování.

Ceny i bližší specifikace se dozvíme s blížícím se uvedením na trh.