SUV v segmentu B cílí primárně na mladší zákazníky, proto je už současná podoba C-HR zaměřená hlavně na atraktivitu, byť si to místy vyžádalo ústupky na poli praktičnosti. Druhá generace asi nebude o moc jiná – za místo pro zadní pasažéry nebo prostor v kufru moc ocenění nesklidí, nabídne ale šmrnc a taky úsporný pohon.

Základem bude nejnovější generace architektury TNGA a pochopitelně hybrid, tak jako koneckonců u všech současných osobáků od Toyoty. V nabídce se objeví i nabíjecí plug-in hybrid, který podle dřívějšího oznámení využije baterie zkompletované v Evropě.

Připomeňte si současné C-HR v našem testu: 

Toyota C-HR 2019
Toyota C-HR teď nabízí i "silný" hybrid. Vyzkoušeli jsme ho v Portugalsku

Na prvním uveřejněném snímku je k vidění vedle náznaku siluety, která pokračuje v trendu širokých blatníků, nastoleném první generací, hlavně řešení zadních světel. Jak velí nejposlednější automobilová móda, přezbrojila Toyota u nového C-HR ze dvou samostatných svítilen na úzké propojené linky. V tomto případě jsou linky dokonce tři na každé straně, spojené svítícím označením modelu – což je opět prvek, který vídáme na nových autech čím dál častěji.

Pokud chcete už nyní nahlédnout pod pokličku toho, jak by mohlo nové C-HR vypadat jako celek, podívejte se do galerie loni představeného konceptu Prologue. Ten nese fešnou příď „kladivouna“ a další zajímavé designové prvky. Koncept byl loni v prosinci představen přímo s tím, že se jedná o předzvěst nového C-HR.

Novinka se definitivně představí 26. června, a to ve verzi pro Evropu, která je také hlavním a nejdůležitějším trhem. První vozy by se měly dostat k zákazníkům ještě před koncem letošního roku.