Hranici padesáti miliónů prodaných kusů se zatím podařilo překonat pouze jedinému vozu na světě. Je jím model Corolla, který přesně 55 let vyrábí japonská značka Toyota.

Na poslední generaci sedanu se můžete podívat do naší fotogalerie.

Momentálně se automobil s tímto jménem vyrábí ve dvanácti továrnách. Nabízejí ho dealeři Toyoty ve 150 zemích po celém světě a jedna Corolla se prodává každých 28 sekund.

Do zmíněného počtu se započítávají všechny karosářské verze, které se kdy nabízely. Tedy například rovněž MPV Verso nebo kupé ze sedmdesátých let. Na druhou stranu, nepočítají se exempláře vozu Auris, což byl v minulém desetiletí vlastně pro Evropu přepracovaný model Corolla. A samozřejmě ani vozy Swace, což je vlastně pro Suzuki přebrandovaný kombík Corolla Touring Sports.

Test Toyoty Corolla Hybrid
Toyota Corolla TS: Nejžádanější auto světa je v "kombíku" i pro Čechy dost velké

V současné době zase nabídku rozšířuje SUV Corolla Cross a rovněž má přijít sportovní varianta Corolla GR. V Evropě se momentálně Corolla prodává ve verzích hatchback, sedan a kombi, které má obchodní označení Touring Sports.

Zákazníci si můžou vybrat jako pohonnou jednotku buď benzinovou dvanáctistovku, nebo hybridní ústrojí se zážehovou osmnáctistovkou nebo dvoulitrem.

Ceny začínají na úrovni 542 900 Kč.