Zatím s velmi slibně znějícím označením Mach 1 prezentuje americká automobilka Ford první informace o připravovaném plně elektrickém SUV.

Jelikož se má auto představit v roce 2020, tedy za dva roky, touto dobou už musí dojít k takzvanému "uzamčení designu". Nastala proto vhodná doba na prezentaci první fotografie očekávané novinky. Na ní ovšem rozeznáváme typické prvky zadní partie sportovního kupé Mustang, které budou implantovány do vozu s podstatně vyšší karosérií.

Ranger Raptor míří do Evropy!

Úkolem tým Edison, který pracuje na budoucích elektromobilech společně s další skupinou vyvíjející autonomní vozidla, je připravit auto s dojezdem alespoň 300 mil (v přepočtu 482 kilometrů). Sídlem vývojářů je Coktown, nejstarší část hlavního města amerických automobilů Detroitu.

K dispozici by měli mít dostatek finančních zdrojů. Ford totiž oznámil, že na vývoj automobilů s alternativními pohony uvolnil 11 miliard dolarů. Očekává ovšem, že již v roce 2022 bude na silnicích nejméně 16 plně elektrických vozidel s modrým oválem na přídi.