Model K7 od čínské automobilky Qifeng Auto je prapodivnou zmenšenou kopií velkého SUV od Mercedesu, přičemž s původním zaměřením originálu z Německa nemá vůbec nic společného.

Namísto pořádného off-roadu jde totiž o ekonomické elektrické vozítko do města, jehož výkon se pohybuje dle specifikace od 5,3 do 6,7 koně (od 3,8 kW do 4,9 kW). Maximální rychlost je přitom v obou případech 50 km/h, podle kapacity zvolené baterie dojezd čítá až 170 kilometrů.

Zotye Traum MA501 se očividně inspirovalo Mazdou CX-4.
OBRAZEM: Čínské Zotye je „mistr" v krádežích designu. Teď kopíruje Mazdu

Při srovnání rozměrů s Mercedesem třídy G však teprve vyniknou vlastnosti K7. Na délku měří jen 3290 mm, široké je 1482 mm a na výšku má 1614 mm, přičemž rozvor čítá 2143 mm. Vůči „Géčku“ je kratší o více než 1,5 metru a také o půl metru užší.

Do kapsy ho pak strčí tak maximálně cenovkou, K7 vyjde v přepočtu na 81 tisíc korun. Velký rozdíl proti nějakým dvěma milionům u třídy G.  

K-One.
Tohle opravdu není Mercedes. To „jen" v Číně vznikla další nestydatá kopie

Dovnitř K7 se nicméně vešla i nějaká moderní technika, přesněji tedy spíše jen infotainment systém s navigací, který má vstup pro SD kartu, USB či AUX. Toť vše.

K7 patří v Číně do kategorie vozidel, která nesmí na dálnice a jsou výhradně používaná v centrech ucpaných měst. Přenést tedy vzhled velkého německého SUV na městské miniautíčko je tak možná nakonec úžasnou ironií.