Nejde totiž jen o to, že auto je po designové stránce takřka dokonalou kopií Volkswagenu up!, jeho výrobce, společnost Dezhou Weikeru Electric Vehicle Industries, německé automobilce vlastně ukradla i logo. I to je velice podobné svému vzoru, jak se můžete přesvědčit v galerii.

Na první pohled byste tak Weikerui od Volkswagenu možná nerozeznali, zvlášť když obě auta mají i prakticky totožné rozměry. A také světla. A nárazníky. A karoserii…

Čtěte také: Proč brzdy občas vydávají nepříjemné zvuky? A jak se jich zbavit?

Interiér už se liší, ještě víc je ale odlišná technika. V7 totiž bude k dispozici pouze jako elektromobil, a to v několika verzích. Ta základní má olověný akumulátor a elektromotor o výkonu okolo 10 koní. Maximální rychlost nepřesáhne 50 km/h, dojezd dosahuje asi 100 km. Předností má být cena, základní provedení má stát v přepočtu nějakých 70 tisíc korun.

Weikerui ale není jediným klonem nejmenšího Volkswagenu. Na podobný přístup vsadila i firma Jujie Electric Technology s modelem Liwei. Opět tu máme elektromobil, který jako by upu z oka vypadl. Ale je tu jeden rozdíl.

Znak na kapotě už není variací na téma VW. Tentokrát tu máme zrcadlově obrácené logo automobilky Lexus…

Nepřehlédněte: Proč rychlé Alfy Romeo zdobí čtyřlístek? Je za tím příběh o štěstí a smrti