Když se před deseti lety objevil na trhu Nissan Murano Cabrio, zdálo se, že tento pokus o vytvoření kabrioletu z SUV je jednou z automobilových slepých uliček. Nakonec se ale po čase objevili další následovníci.

Například Range Rover Evoque Cabrio a vloni přišel o klasickou plechovou střechu také Volkswagen T-Roc. Teď tedy stvořili v Rumunsku také Dacii Duster Cabrio. Možná jako určitou oslavu celosvětového úspěchu sportovně-užitkového vozu rumunské značky. Málokdo totiž ví, že v loňském roce byl model Duster absolutně nejprodávanějším modelem, který v současné době nabízí automobilová aliance Renault-Nissan.

Společnost Auto K9 má již s podobnými úpravami vozů domácí značky Dacia zkušenosti. V její dílně vznikly před lety kabriolety odvozené z modelu Logan. Jeden se dvěma řadami sedaček, druhý pak pouze dvoumístný.

Dacia Duster ve verzi na LPG jezdí opravdu levně
Levné auto s levným provozem. Test Dacie Duster ve verzi na LPG

Tentokrát spatřil světlo světa automobil, který má sice pouze jeden pár dveří na stranách (tedy o jeden méně než má klasický Duster), uvnitř ale zůstalo pět sedaček. Horní část dveří pak přišla o rámy oken. Za opěrkami hlavy zadních cestujících je namontovaný bezpečnostní oblouk.

I když je v interiéru stále znát, že se jedná o model značky Dacia, centrální část palubní desky se změnila zásadně. Je tu totiž ve stylu modelů značky Tesla zabudován velký multimediální displej orientovaný na výšku.

Dacia 1300
Dacia 1300 byl fakticky Renault. Vůz, který slaví 50 let, se prodával draho

Potahy sedaček jsou z bílé kůže, bílá je také horní část palubní desky a obložení dveří. Efektním detailem je dřevěný kryt horní části zavazadlového prostoru. Vydařený vzhled celku pak dotvářejí detaily jako černé disky kol nebo upravená maska chladiče a mlhová světla.

Pro ty, kterým se tato kreace zamlouvá, máme však na závěr špatnou zprávu. Automobil, který vznikl přestavbou původně havarovaného Dusteru s náklady ve výši 30 tisíc euro, s největší pravděpodobností nedostane nikdy žádného následovníka.