Někde mají akční model, jinde zimní pneumatiky zdarma, některé automobilky ale nabízejí i obří slevy. Na vybraných modelech lze ušetřit nejen desítky, ale i stovky tisíc korun. Dokládají to ceníky, které jsme zkoumali. Největší slevu jsme našli u Fordu, který nabízí své velké SUV Edge v akci o 293 tisíc korun levněji.

U deseti nejprodávanějších značek v Česku se nám podařilo najít přes 40 modelů, které se nabízejí s nějakou zajímavou výhodou. Například u Dacie vozy Logan, Logan MCV nebo Sandero dostávají sadu zimních pneumatik zdarma. Ty jsme ale do přehledu nezařadili, protože nejde o konkrétní finanční výhodu. Naopak Dacii Duster, jež dostala akční nabídku na tři své vyšší výbavy, ano.

Škoda Citigo e iV se příští rok stane nejprodávanějším elektromobilem v Česku
První test první elektrické Škody na tuzemských silnicích. Kam dojede?

Mladoboleslavská automobilka jako nejprodávanější značka v Česku nemusí tolik lákat zákazníky. Připravila proto pouze pro modely Fabia, Scala a Karoq speciální verzi ke 125. výročí značky. Jde o výhodou výbavu, jež leží uprostřed mezi základní Ambition a střední Style.

Konkurenční Hyundai zase nasadil klasické akční ceny s výhodou několika desítek tisíc korun. Menší modely jsou levnější o 40 tisíc, ty větší a dražší pak až o 50 tisíc korun. Jde například o manažerský model Hyundai i40 nebo velké SUV Hyundai Santa Fe.

U Peugeotu jsou slevy rozmanitější a jsou rozdílné i v rámci výbavy jednoho modelu. Podle ní tak můžete koupit auto s výhodu 20 ale i 45 tisíc korun. Největší slevu jsme našli na model Rifter, který se ve specifických výbavách nabízí až o 127 tisíc korun levněji.

Mezi auta s největšími kufry patří často MPV, přitom jde o vymírající skupinu vozů.
Potřebujete hodně místa na vánoční dárky? Toto jsou auta s gigantickými kufry

Francouzský konkurent Renault započítává do slev i peníze, o které sníží cenu auta při odkupu starého. Slevy se v celku pohybují od 10 do 60 tisíc korun podle velikosti auta, přičemž nejvíce ušetříte na středně velkém SUV Kadjar.

Největší slevy jsme ale objevili u modrého oválu. Ford štědře zlevňuje nejen model Edge, ale i velké rodinné vozy Galaxy nebo S-Max, u kterých se také výhoda pohybuje okolo 200 tisíc. Důvodem je očekávaný příchod modelů po faceliftu. Ušetřit lze ale i na relativně novém hatchbacku Ford Focu, u nějž je u vybrané verze sleva až 110 tisíc korun.

Jaké slevy nabízí před Vánocemi nejprodávanější automobilky v Česku najdete v přiložené fotogalerii.