Až kolem vás příště projede velké SUV Bentley Bentayga, dívejte se mu na kola. Pokud se jejich střed nepohybuje a vy jasně vidíte velké písmeno B, pak máte tu čest s modelem Bentayga V8 Design Series. Jenže pak vás napadne, kde jste podobný trik už viděli. Ano, Bentley tak trochu opisoval u Rolls-Royce.

I tak ale stojí tato novinka z Crewe za pozornost. Přepychová kola s tlustými loukotěmi vyvedenými v černém matném lakování jsou nádherná. Perfektně ladí se čtyřmi novými barvami karoserie, které si můžete prohlédnout v galerii. Auto nově dostalo lakovaný kryt spodní části předního nárazníku a lesklé výfuky.

Bentley Bentayga Speed
Toto je nové nejrychlejší SUV světa. Bentley překonalo Lamborghini o 1 km/h

Uvnitř jsou změny spíš jen decentní. I když o decentnosti se asi ve spojení s Bentley Bentayga hovoří jen těžko. Přibyly také nové barvy včetně červené, oranžové, bílé nebo modré. Novinkou je „vlna“ z uhlíkového vlákna zdobící palubní desku. Sedadla mají dvoubarevné čalounění.

Bentley zatím nezveřejnilo cenu modelu vyrobeného v tomto duchu. Dá se ale předpokládat, že bude stát alespoň tolik co nějaké malé městské auto. Ale to už tak u Bentley přeci bývá…