Devel má být naprosto fascinující strojovnou. V jeho šasi třímá gigantický šestnáctiválec o objemu 12,3 litru, poskytující se závodním palivem výkon 5000 koní (3676 kW) a točivý moment okolo 5300 Nm. Že jsou tyto hodnoty v praxi dosažitelné, ukazuje starší video, kde je motor testován na brzdě u Steve Morris Engines – tedy u firmy, která má motor Develu na svědomí.

Agregát Devel Sixteen.
Tento obří šestnáctiválec má zahanbit všechna superauta světa. Nabídne 5000 koní

Teď je ovšem na internetu další video, dokonce ještě zásadnější, než to předchozí. Vůbec poprvé totiž vidíme Devela akcelerovat na silnici v poušti a slyšíme hrůzu nahánějící bublání ohromného motoru. Zajímavostí je, že se Devel na videu nerozjíždí ani zdaleka naplno. Jak uvádí popis videa, odjezd z místa probíhá na pětinu plynu, tedy při nízkém plnícím tlaku. Ten dodávají do motoru celkem čtyři turbodmychadla.

Musím se přiznat, že jsem prvním zprávám o všemocném Develu ani za mák nevěřil. Celý projekt mi přišel spíše jako „vaporware“, tedy produkt, který se s pompou představí, aby se následně v tichosti vytratil do neznáma. Jenže chlapci v Dubaji to myslí zcela očividně vážně a už i já začínám pomalu věřit, že se nějaký Devel jednou opravdu dostane ke svému zákazníkovi.

Zároveň je nutno uznat, že prototyp na aktuálním videu vypadá o hodně lépe, než několik let starý koncept, jehož fotky naleznete v galerii.

Zdroj: Youtube