Po představení nového Mustangu Bullitt a zprávách o znovuuvedení jména Mach 1 pro zbrusu nové elektrické SUV nám Ford ukazuje, že už příští rok se dočkáme návratu další legendy. Nový Ford Mustang Shelby GT500 se nám zatím ukazuje pouze v krátké upoutávce, ve které se Ford vrací k původnímu modelu z 60. let a následně odkryje pár detailů z nového kousku, chystaného pro rok 2019.

Ford Mustang Bullitt.
Ford Mustang Bullitt se vrací. Pocta autu ze slavné filmové honičky má 475 koní

Velmi zajímavou informací je pak samozřejmě zmínka o více než 700 koních (515 kW) výkonu, který máme od nového GT500 čekat. Pokud Ford své slovo dodrží, zřejmě půjde o vůbec nejsilnější produkční silniční auto, jaké automobilka kdy vyrobila.

Aktuální spekulace mluví o použití 5,2litrového atmosférického osmiválce, který má pod kapotou již nyní ostrá verze GT350. Pro GT500 by však inženýři motor vybavili přeplňováním, přesněji kompresorem.

Infiniti Q Inspiration.
Infiniti odhalilo úchvatný koncept Q Inspiration. Naznačuje budoucnost značky

Je velmi pravděpodobné, že kvůli takové porci výkonu se značka rozhodne do GT500 poprvé v historii nasadit automatickou převodovku, nejspíše desetistupňovou skříň používanou v pick-upu F-150 Raptor.

Na video upoutávku se můžete podívat níže.

Zdroj: Youtube