Nový rychlý Hyundai je ve vývoji již nějakou dobu a není tajemstvím, že velká část testování probíhá mimo jiné i na německém Nürburgringu. Právě odsud je jedno z videí, ve kterém o autě hovoří Albert Biermann, vedoucí vývoje divize N. Na záběrech je potom vidět maskovaný prototyp, prohánějící se po známé trati i mimo ni.

V druhém videu, které má pouze pár vteřin, se i30 N konečně alespoň částečně odhaluje. Kamera jezdí po odkrytých detailech auta, takže si můžeme poprvé prohlédnout třeba novou mříž chladiče, osazenou logem „N“ nebo zadní difuzor s rudou linkou a dvojicí výfukových koncovek. Auto jako celek je ovšem na jízdních záběrech rozmazáno, takže na celkový vzhled si ještě počkáme.

Aktuální Volkswagen Golf GTI Performance.
Víte, proč má Golf GTI tohle zvláštní čalounění a řadičku jako golfový míček?

Již z dřívějška každopádně víme, jakou technikou se nový rychlý Hyundai pochlubí. Pod kapotou se objeví přeplňovaný dvoulitr, disponující výkonem kolem 280 koní. Motor je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou a mezi předními koly by se měl objevit dokonce i samosvorný diferenciál. Honbu za rekordními časy Nürburgringu však od Hyundai očekávat nelze. Třeba na Hondu Civic Type R nové i30 N ještě pár desítek koní chybí. Tedy zřejmě…

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube