Vývoj nové prezidentské limuzíny pro ruského prezidenta byl ve vládních kruzích označován jako projekt Cortege (v překladu „Průvod“), přičemž v posledních dnech se už finišovalo s testováním i nárazovými zkouškami vozu. Na veřejnosti by se měl Putin ve své limuzíně ukázat 7. května při své inauguraci.

Z bezpečnostních důvodů jsou dosud zveřejněné informace o pojízdném paláci docela střídmé, každopádně ale víme, že pod kapotou bude ležet 4,6litrový přeplňovaný osmiválec, na kterém pracovalo Porsche. Motor zajistí výkon 600 koní (441 kW) a točivý moment 881 Nm. Převodovku ovšem navrhli ruští inženýři a bude automatická s devíti stupni. Společně s Porsche dále na limuzíně pracovala i známá technologická firma Bosch.

Limuzína American Dream.
Nejdelší limuzína na světě měla vířivku i přistávací místo pro helikoptéru

Podle několika oficiálních ilustrací se designéři limuzíny hodně inspirovali liniemi Rolls-Roycu Phantom. Patrné je to hlavně na přední masce s velkou mřížkou chladiče nebo na splývavé zádi. Vůz nese loga staré ruské značky Russo-Baltique, takže je možné, že se ji tamní vláda rozhodne tímto způsobem obnovit.

Bohužel celkové rozměry ani hmotnost vozu neznáme. Každopádně ale půjde určitě o pořádný kus auta.

Očekávat totiž lze klasickou bezpečnostní výbavu pro ochranu hlavy státu, jako například pancéřování karoserie a ochranu podvozku dle nejvyšších balistických standardů, filtrační systém pro případ chemického útoku, přenosnou krevní banku či speciální „run flat“ pneumatiky pro možnost jízdy i v případě jejich vyfouknutí.

Sedan, limuzína, tudor. Odkud tyto výrazy pochází?
Odkud pocházejí výrazy „sedan“ a „limuzína“? A víte, co je „tudor"?

V případě komfortu půjde zajisté o úroveň luxusu právě jako ve vozech Rolls-Royce s pohodlnými sedačkami, polstrováním prémiovou kůží, infotainmentem pro práci i zábavu na cestách a dalšími vychytávkami.

Kromě prezidentské limuzíny mají ruští inženýři pracovat i na dalších vozech přímo určených pro vládní činitele a ruské bezpečnostní složky. Mluví se o kratší limuzíně, SUV a dokonce MPV či prostorné dodávce. Nové modely by měly nastoupit do služby v roce 2019. Za vývoj nových vozů včetně Putinovy limuzíny prý ruská vláda již utratila v přepočtu skoro 2,5 miliardy korun.