SUV jsou v kurzu, od nich odvozená kupé se sníženou zádí nebo bezrámovými dveřmi také. Volkswagen dosud žádný takový model v nabídce nemá, to by ale mohlo změnit. Podle španělského automobilového magazínu Motor ES ve Wolfsburgu plánují právě takovou karosářskou verzi městského crossoveru Volkswagen T-Cross.

Auto bude z T-Crossu logicky vycházet, proto se dá očekávat, že bude stát na sdílené platformě MQB A0 určené pro kompaktní městské vozy. Není potřeba zdůrazňovat, že kupé bude mít za cíl nalákat řidiče, kterým jde více o styl a bude proto i o něco dražší než T-Cross.

Test Volkswagen T-Cross 1,0 TSI
Test Volkswagen T-Cross 1,0 TSI: Praktický, dobře vybavený, ale co ten interiér?

Pod kapotou vozu by se měly objevit shodné motory, se kterými jezdí i Volkswagen T-Cross. Půjde tedy o známé benzinové jednotky 1.0 TSI a 1.5 TSI ACT a také úsporný vznětový čtyřválec 1.6 TDI: Očekávat se dá také výběr mezi manuální šestistupňovou převodovkou a dvouspojkovým automatem DSG.

Volkswagen by novinku mohl podle španělského magazínu představit už příští rok. Nepůjde přitom o jediné nové SUV, které chystá. V plánu je nejen nástup ještě menšího modelu jménem Tarok, ale i otevřené varianty T-Roc kabriolet. Model T-Cross se navíc dostane do prodeje i s prodlouženým rozvorem, díky kterému nabídne více prostoru na zadních sedadlech. Tato verze je ale určená jen pro trhy v Číně a latinské Americe.