Pět, a pokud zahrneme do výčtu rovněž modely T-Roc Cabrio a Tiguan Allspace, pak dokonce sedm. Tolik modelů v blízké budoucnosti bude náležet do rodiny sportovně-užitkových vozů, které nabízejí evropští dealeři značky Volkswagen.

K vozům T-Cross, T-Roc Tiguan a Touareg přibude novinka Taigo. Jedná se o malý, ale stylový vůz. Zadní partie je totiž řešena ve stylu vozů kupé.

Prohlédnout si ho můžete v naší fotogalerii.

Na délku měří nové Taigo 4266 milimetrů, je tak jen o necelých sedm centimetrů kratší než dosud nejmenší SUV s logem VW, kterým je T-Cross. Ve skutečnosti se ale nejedná o úplnou novinku. Největší evropská automobilka se totiž rozhodla evropskou nabídku obohatit o původně brazilský model Nivus. Jen ho přejmenovala a samozřejmě po technické stránce uzpůsobit evropským bezpečnostním i emisním předpisům.

Design může ještě náležitě "okořenit" výbava R-Line, která přináší "ostřeji" řezané nárazníky a samozřejmě sportovnější interiér.

V základní výbavě budou vždy LED světlomety, za příplatek můžou být také inteligentní. Taigo bude jezdit na kolech s velikostí šestnáct až osmnáct palců.

Bez příplatku majitelé nových Taig získají v interiéru digitální přístrojový štít a dotykovým multimediální displej. Ten může mít (ve vyšších výbavách) úhlopříčku o velikosti až 9,2 palce. Součástí standardní bezpečnostní výbavy je nouzové automatické brzdění a systém pro urdžení se ve stanoveném jízdním pruhu.

Pod kapotou se budou montovat agregáty, které jsou typické pro "řadu Polo" a odvozené modely. To znameí tříválcový přeplňovaný zážehový "litr" ve dvou výkonových stupních (95 nebo 110 koní). Spojeny budou s pěti a šestistupňovou manuální převodovkou, případně sedmistupňovou automatickou dvouspojkovou DSG.

Ceny pro český trh hodlá tuzemské zastoupení Volkswagenu oznámit na počátku září. První vozy pro zákazníky dorazí do republiky ze Španělska, kde se Taigo bude vyrábět, v lednu příštího roku.