O nástupci slavného Volkswagenu se mluví snad už od roku 2001. Od té doby začal Volskwagen skoro pravidelně každých několik let uvádět koncepty, které na prostorný vůz pokaždé navnadily, ale automobilka se k produkčním verzím nikdy neodhodlala. Na populární model T1 z 50. let a moderní koncepty se podívejte v galerii.

Podle informací britského magazínu Auto Express však Volkswagen o výrobě nové generace "busíku" už skoro rozhodl. Generální ředitel automobilky Herbert Diess je totiž tomuto nápadu velmi nakloněn. Vůz by přitom by nejspíše využíval elektrický pohon.

Škoda Element.
Škoda postavila plážovou buginu. Element jezdí na elektřinu

Podle něj by se retro MPV velice dobře hodilo do řady k modelu Beetle, jehož prodeje jsou prý stále dobré. V rozhovoru Diess dokonce rovnou prohlásil, že VW moderní interpretaci "busíku" opravdu začnou vyrábět. Tato slova ale musíme brát trochu s rezervou, jelikož podobně znějící zprávy se objevily už před pár lety…

Pokud by na produkci došlo, "busík" by určitě využil novou platformu MEB a vycházel by designově z letos v Ženevě představeného konceptu ID Buzz. Právě ten byl vybaven elektrickým pohonem o výkonu 374 koní (275 kW) a udávaném dojezdu až 600 kilometrů na jedno nabití. Akumulátory o kapacitě 111 kWh měl umístěné v podlaze.

Moderní interpretace BMW Z3 M Coupe.
Moderní Z3 Coupe vypadá skvěle, BMW ho ale nepostaví. Dokonce za ním ani nestojí

Další informace o tom, kdy se má ve Volkswagenu začít tvořit nová generace „hippie" busu, nebo kdy ho máme vůbec očekávat, bohužel Diess nezmínil.

Zdroj: Youtube