Design exteriéru nového golfu není úplným překvapením. Jak je patrné z několika obrázků kamuflovaných aut, které proletěly mediálním světem, Volkswagen nemá jediný důvod výrazně měnit zaběhnuté pořádky.

Integrovaný obytňák se po nárazu v podstatě rozpadl.
Video: Crash testy prošly i obytné vozy. Výsledky jsou katastrofální

To interiér se zdá být jiný příběh. Podle první uvolněné skici půjde doslova o revoluci v této kategorii. Úroveň použitých technologií by měla být naprosto bezprecedentní. Množství ovládacích tlačítek se sníží na absolutní minimum a většina funkcí vozu se bude ovládat pomocí dotykového displeje. Systém infotainmentu se nachází hned vedle plně digitálního přístrojového štítu, a třebaže není tak velký, jako například v Touaregu, jeho úhlopříčka je obrovská.

První skica interiéru osmé generace VW GolfZdroj: Volkswagen
 
Podle uvolněné skici, ze které se závěry úplně dělat nedají, vypadá to pouze na čtveřici konvenčních tlačítek mezi výdechy ventilace a jedno tlačítko pro výstražná světla. Ovládání klimatizace bude pravděpodobně součástí dotykového displeje, jako tomu je například u Audi A6. Příznivci klasických tlačítek jich budou mít dost na volantu.
 
Premiéra osmé generace VW Golf se uskuteční v říjnu ve Wolfsburgu, kde se představí také verze s mildhybridním systémem. V plánu je také verze spalující stlačený zemní plyn a plug-in hybrid s dojezdem čistě na elektřinu 80 km. Elektrický pohon Golf nedostane, ten zastoupí model ID.3.