Výrobci automobilů dlouho čekali na to, zda pandemie koronaviru poleví a oni by tak mohli uspořádat klasickou premiéru jejich nového vozu. Toho se ale nedočkali, a tak motoristické novináře čeká perný týden spojený s účastí na online tiskových konferencích.

Na to, jak na ně jednotlivé značky upozorňují, se můžete podívat do přiložené fotogalerie.

Hned v pondělí, tedy dnes dopoledne, se světu ukáže nový velký osobní Citroën. Má jít o ideového nástupce vozu C5. Jenže, není vůbec jisté, zda nedostane například jméno C6 nebo nějaké úplně jiné. Také s největší pravděpodobností nebude mít klasickou karosérii sedanu či kombi, ale určitého crossoveru.

V úterý se veřejnost dočká odhalení vzhledu a technických dat největšího SUV z produkce Škody Auto. Model Kodiaq by měl být opět k mání také ve verzi RS, naopak jízdy čistě na elektřinu schopen zatím nebude. Současně bude také ohdalen model Hyundai Staria. Tedy vlastně luxusněji pojatá dodávka suplující rodinné MPV. Tedy něco podobného, jako nabízí Volkswagen se svým Multivanem či Mercedes-Benz v případě třídy V.

Zpřesněná skica nového VW Amarok
Amarok-Ranger se začíná vybarvovat. Do výroby půjde příští rok

Středa 13. dubna by měla být ve znamení článků o novém elektromobilu Audi Q4 e-tron. Tento vůz technici z Ingolstadtu vytvořili na základě speciální elektrické platformy MEB koncernu Volkswagen

Na obrovskou dávku fotografií nových vozů a technických informací o nich se pak můžete těšit ve čtvrtek 15. dubna. Na tento den totiž své premiéry ohlásily značky Mercedes-Benz, Seat a Hyundai.

Koncepční vůz Citroën CXperience
Citroën vrací do hry oblíbený model C5. Premiéra se odehraje za tři týdny

Mercedes ukáže model EQS, neboli svoji vlajkovou loď s čistě elektrickým pohonem. Podle zatím zveřejněných dat má jít o automobil, který se svými parametry bezesporu vyrovná nejlepším verzím značky Tesla a kvalitativně je zcela jistě o mnoho koňských délek překoná.

Seat připravil na tento den premiéry modernizovaných verzí městského hatchbacku Ibiza a crossoveru Arona. Hyundai pak odhalí ještě finální podobu stylového pick-upu Santa Cruz. Tento jediný z výše uvedených vozů prý v České republice s pravděpodobností hraničící s jistotu k dostání nebude.