Korejská značka Kia zřejmě již příští rok na jaře stáhne ze své nabídky sportovní sedan Stinger. Jeho výroba má skončit má bez náhrady. Tato vlajková loď automobilky tak bude existovat pouze v jedné jediné generaci.

Informaci přinesl portál The Korean Car Blog, podle něhož rozhodnutí o konci produkce na jaře roku 2022 souvisí s přeměnou korejského výrobního závodu Sohari Plant v Gwangmyeongu, který má být přebudován na produkci elektromobilů.

Přestože jde o vůz, který při svém představení vzbudil nadšení díky svým sportovním a současně elegantním tvarům, a také díky klasické koncepci s motorem vpředu a pohonem zadních kol, jeho prodeje jsou poměrně nízké. Například na velmi důležitém trhu v USA se v roce 2019 prodalo jen necelých čtrnáct tisíc kusů a v loňském roce jen přibližně 12 a půl tisíce. Je to v této zemi nejhůře prodávaný model značky.

Kia Stonic
Lidl v Německu nabízí auta. Zatím jen jediný model a výhradně černý

V České republice také Stinger spíše jen paběrkuje. Za rok 2020 si připsal v registracích nových vozů jen 17 čárek, letos zatím během prvního pololetí úřady přidělily registrační značku 13 novým Stingerům.

Vůz prodělal v roce 2020 facelift. Po něm už je u nás dostupný pouze se zážehovým šestiválcem se zdvihovým objemem válců jen 3,3 litru. Výkon činí 366 koní. 

Cenovka bohatě vybaveného vozu startuje u nás na sumě 1 450 000 korun.