Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
18.10.2017

Zazimujte gril, ať funguje i příští sezonu

Grilovací sezona končí. Než gril odložíte, je třeba ho zazimovat, mimo jiné vyčistit veškeré nečistoty a mastnoty, které na něm ulpěly během sezony. Proč se do toho pouštět a hlavně jak? Přinášíme návod krok za krokem.

18.10.2017

Inspirace: Barevné kontrasty v ložnici

Minimalistický trend velí, s barvami opatrně! Ale to neznamená, že se váš interiér nutně musí zahalit do bílé či šedé barvy. Podívejme se, jak vnést více barev do moderní ložnice, a přitom zachovat její jednoduchost.

17.10.2017

Na co je třeba myslet při koupi pozemku

Cesta za vysněným bydlením bývá zdlouhavá. Náročnou částí je už jenom výběr pozemku, na kterém chcete stavět. Víte, co všechno byste si přitom měli ověřit?

16.10.2017

Vyčistěte si odpad dřív, než se zanese

Čističe odpadů jsme už používali asi všichni. Bohužel většina až ve chvíli, kdy odpad přestal odtékat. Přitom poloviční nebo dokonce čtvrtinová dávka preventivně vás nechá v klidu spát dlouhé roky.

16.10.2017

Tři osvědčené rady, jak najít dobrého řemeslníka

Poctivý řemeslník, který se nebojí vzít za práci, dodržuje termíny a dbá na kvalitu - to je splněný sen každého, kdo se pouští do stavby nebo rekonstrukce a nechce se pustit do práce pouze vlastními silami. Spousta lidí vám bude tvrdit, že natrefit na takového řemeslníka je malý zázrak. Ale s našimi radami se vám to, při troše štěstí, povede hned napoprvé. Čtěte, jak se nespálit a vybrat správně.

15.10.2017

Návrh na přání: Obývací pokoj s kuchyní

Manželé Tesařovi se na nás obrátili s prosbou o vizualizaci jejich nové kuchyně propojené s obývacím pokojem. Jelikož si nedávno pořídili rodinný domek, rádi by si jej zařídili prakticky a moderně. Nevědí si však rady, jak vyřešit společný prostor pro kuchyni a společenskou část.

13.10.2017

Chytrá motorizace interiérového stínění

Jeden z nejspolehlivějších a nejrychleji nainstalovaných pohonů pro vnitřní rolety a plisé je tu!

13.10.2017

Koupelny a WC napříč kulturami

Podoba koupelny souvisí nejen s požadavky jejích uživatelů, ale lze ji považovat také za odraz kulturního prostředí a standardů dané země. Rozdíly můžeme najít v interiérovém designu, v umístění v domě či ve způsobu jejího užívání.

9.10.2017

Na bojlerech a energetických čerpadlech hledejte energetické štítky

Podle zákona musí být všechny bojlery, tepelná čerpadla a elektrické kotle označeny energetickým štítkem. Z něj pak vyčtete, jak moc je tento spotřebič účinný.

8.10.2017

Jádra z ovoce mohou být plná jedů

Dejte si dobré jablko. Ale jeho pecky raději nejezte. Víte, že jsou plné kyanidu? Samozřejmě, že když sníte jedno jablko i s peckami, nic se vám nestane, ale radost tělu to neudělá.

DALŠÍ ČLÁNKY Z DOMU A BYTU
14.10.2017

Co ještě stihnete vysadit pro jarní zahradu? Zkuste modřenec

Sytě modrá barva modřenců je okouzlující a v záhonu nechá vyniknout půvab jiných cibulovin. Modřence se často kombinují s tulipány či narcisy, ale krásné jsou i samy o sobě.

11.10.2017

Sekačky, traktůrky a jejich oleje

Každá sekačka na trávu i každý traktůrek potřebují olej. Jaký? To se dozvíte v jejich návodu. Ale nakonec stejně vyplynou otázky, na které neznáte odpověď, protože v návodu o nich mlčí. My je zodpovíme.

11.10.2017

Kalina bodnantská: pozoruhodný keř, který kvete v zimě

Keře mohou na zimu opadat nebo zůstat zelené. A pak je tu také jeden keřík, jemuž sice opadají listy, ale zato bohatě rozkvete, i když  zrovna sněží. Je jím kalina bodnantská.

9.10.2017

Jak zazimovat dřevěný zahradní nábytek

Čím více lidí má pocit, že je svět přeplněný plastem a umělými materiály, tím více stoupá obliba nábytku z přírodního dřeva. Pokud jste ho měli v létě venku na terase nebo pod pergolou, budete ho muset dobře zazimovat.

5.10.2017

Pět rad pro pěstování rakytníku

Říjen je ideálním měsícem pro výsadbu listnatých stromů a keřů. Na podzim nepotřebují tolik zálivky jako v horkém létě, a přitom ještě do zimy stihnou zakořenit. Jestliže nechcete pěstovat keře jen pro okrasu, vyberte takové, ze kterých jednoho dne sesbíráte plnou ošatku vitamínů. Třeba rakytník.

DALŠÍ ČLÁNKY ZE ZAHRADY
12.10.2017

Výhody a nevýhody ploché střechy

Tvar střechy výrazně ovlivňuje celkové náklady na stavbu domu i energetickou náročnost stavby. V čem je výhodná plochá střecha a na co si dát při její konstrukci pozor?

10.10.2017

Když má radiátor nejen hřát, ale i hezky vypadat

Ať už pořizujete radiátory do nově budovaného domu nebo vyměňujete staré za nové, určitě vás bude zajímat nejen výkon a cena, ale také jejich vzhled. Pojďme se podívat, co se dneska vyrábí.

6.10.2017

Dotaz z poradny: Co je třída trvanlivosti u lepidel

Na lepení dřeva se dnes mohou používat různá lepidla, která mají i různé vlastnosti a místo použití. Neexistuje jedno univerzální lepidlo. A tak je občas obtížné zjistit, jaké vlastně použít.

4.10.2017

Replika horácké vesnice na Vysočině připomíná doby dávno minulé

Pokud vás podzimní toulky zavedou na Vysočinu, nenechte si ujít návštěvu turistického centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Mimo jiné v něm najdete malebnou horáckou vesničku, ze které dýchá lidová architektura.  

3.10.2017

Zdravá izolace si poradí nejen se zimou, ale i s vlhkostí

Napadlo vás někdy, že domácnost se chová jako lidské tělo? Musí se chránit před chladem, a zároveň se nesmí „propotit“ – nesmí se v ní držet vlhkost.  Správná izolace by proto měla mít vlastnosti kvalitního outdoorového oblečení.

DALŠÍ ČLÁNKY O STAVBĚ

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení