Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
včera 09:00

Kde se v domácnosti drží nejvíce bakterií? Toaleta to není

Na toaletě se teoreticky mohou vyskytovat mračna nebezpečných bakterií. Jenomže záchod zpravidla poctivě čistíme agresivními prostředky, které veškeré nežádoucí organismy spolehlivě zlikvidují. Největší výzkyt bakterií je proto zaznamenáván na těch místech domácnosti, kde bychom nebezpečí nečekali, a tak je při úklidu odbýváme.

včera 06:30

Bochánky krásného (ne)mechu

Spousta lidí má pocit, že na jejich zahradě se daří tak akorát mechu. A proč ne? Vždyť takový mech je krásný. Tak proč ho nezkusit skutečně pěstovat? A i ti, kteří mechu nevěří, by mohli zkusit pěstovat skalničku, která mech nahradí.

16.10.2018

Sedm tipů, jak připravit nemovitost před prodejem

Nikdo si nekoupí dům nebo byt, aniž by nejprve nahlédl osobně dovnitř. První dojem je nejdůležitější - neupravený vzhled nemovitosti může kupce odradit nebo ho přimět ke smlouvání o ceně. Jak tedy interiér vyšperkovat, aby kupující oněmněl úžasem a pojistil si koupi neodkladnou rezervací?

15.10.2018

Jaký je rozdíl mezi hlohem a hlohyní? Jeden keř léčí, druhý raději nejezte

Hloh a hlohyně mají leccos společného: oba keře pocházejí z čeledi růžovitých, pěstují se s oblibou jako okrasné dřeviny a na podzim se obsypou množstvím drobných plodů. Ačkoli nesou i podobný název, je třeba mezi nimi pečlivě rozlišovat.

15.10.2018

Návštěva interiéru: Miniaturní byt, kam se vůbec nic nevejde

Prostor pro tenhle byt je noční můrou. Miniaturní půdorys navíc s dvojicí apendixů. Sice hromada oken, takže světla spousta, ale postavit v tom byt, by si drtivá většina lidí rozmyslela. A přece se to povedlo.

12.10.2018

Vychytávky Ládi Hrušky: Vyrobte si konferenční stolek z březových polínek

Pokud je u vás aktuálně na pořadu dne zařizování obýváku, nezapomeňte, že skutečným hitem v designu interiéru je nyní rustikální styl, neboli čím více přírody přinesete do svého bytu, tím lépe.

12.10.2018

Originální konferenční stolky, které si můžete vyrobit sami

Přestože nejde o velký kus nábytku, ceny zajímavě vypadajících konferenčních stolků jdou v obchodech často do tisíců. U těch levnějších se bojíte, že toho moc nevydrží. Tak proč si nějaký nevyrobit sami? Máme pro vás inspiraci.

12.10.2018

Různé povrchy v koupelně vyžadují odlišnou péči

Čistá a nablýskaná koupelna je dobrou vizitkou každé domácnosti. K dosažení skvělého efektu přitom nepotřebujeme žádné agresivní chemické prostředky, naopak některé přípravky mohou citlivému povrchu sanity dokonce uškodit.

9.10.2018

Žhavým trendem interiérů prý budou v roce 2019 oblé tvary

Do konce roku ještě zbývají téměř tři měsíce, ale světoví designéři už předpovídají, jakým směrem se posunou trendy v bydlení v příští sezóně. Strohé geometrické linie a pravé úhly budou údajně vystřídány jemnými oblouky, ovály a kruhy. Pojďme se inspirovat.

5.10.2018

Jak zařídit pokojík pro dítě, které už vyrostlo z růžové barvy i ze Spidermana

Když zařizujete pokoj pro miminko, předškoláka či prvňáka, musíte se držet určitých pravidel bezpečnosti a praktičnosti, ale dekorace jsou čistě na vás. Jakmile ale dítě dospěje do věku, kdy mu původní výzdoba připadá dětinská, najednou jste v úzkých.

DALŠÍ ČLÁNKY Z DOMU A BYTU
11.10.2018

Při úklidu zahrady myslete na drobnou faunu: vytvořte úkryty ježkům a ještěrkám

Zahrada není jen místem, kde pěstujeme květiny, zeleninu a ovoce a kde přes léto relaxujeme s rodinou a přáteli. Je to také soukromý kus přírody, které v našich končinách povážlivě ubývá. A k přírodě nepatří jen rostliny, ale také fauna.

10.10.2018

Dřezovec trojtrnný: Méně známá dřevina s jedlými semeny

Dřezovec trojtrnný (Gleditsia triacanthos) je vyšší opadavý strom, který na podzim zcela určitě neunikne naší pozornosti.

8.10.2018

Pět rad pro správné zazimování trávníku

Během října je na zahradě pořád spousta práce. Sklízíme poslední úrodu, vysazujeme dřeviny a cibuloviny, a navíc už musíme začít myslet na ochranu záhonů před prvními mrazíky. Kromě toho je potřeba také zazimovat trávník.

8.10.2018

Podzimní péče o pokojové rostliny

Dny se zkracují, je méně světla a příroda se ukládá k zimnímu klidu. Stejně tak většina pokojových rostlin, které na podzim vyžadují trochu jinou péči než v létě.

3.10.2018

I palmy můžou nastydnout od země; jak o ně pečovat během zimy?

Palmy jsou výrazné, dekorativní rostliny, na které je v našich podnebních podmínkách příliš zima, ale s oblibou je pěstujeme v obýváku, na chodbách či v zimních zahradách. Jakou péči potřebují během zimy?

DALŠÍ ČLÁNKY ZE ZAHRADY
14.10.2018

Jak vznikl z farmy úžasný domov

Majitel rodinné farmy, který zde vyrostl a měl na místo silné vazby, se rozhodl, že ji přestaví. Přestaví tak, aby splňovala nároky na moderní bydlení, a přitom nevybočovala z místních zvyklostí. Vyšlo to?

10.10.2018

Stavíme dům v chráněné oblasti: jaká omezení nás čekají?

Chystáte-li se stavět na pozemku ležícím v CHKO nebo v historické vesnici, nemůžete si jen tak vybrat typový dům na klíč z katalogu. Stavba musí být citlivá k místní tradici a zachovat určité prvky tradiční architektury, aby v krajině nepůsobila jako pěst na oko.

8.10.2018

Certifikace BREEAM vám pomůže vybrat zdravý byt bez jedů

Jedy v domácnosti typu formaldehyd a ftaláty jsou zákeřné v tom, že je pouhým okem nevidíte a pouhým nosem necítíte. Měření jejich hladiny navíc bývá nákladné a komplikované, běžná rodina si ho neobjedná. Naštěstí přibývá developerských projektů, které jsou opatřeny certifikátem potvrzujícím šetrnost budovy k životnímu prostředí.

7.10.2018

Světová architektura: Oáza klidu ve dřevě

Tohle místo nenajdete nikde jinde na Zemi než na Novém Zélandu. Strmé skály porostlé trávou, krátká rovina a pak písečná pláž. Schoal Bay ale skrývá i pěkný dům s názvem Bach. Je to ukázka nenáročné stavby ze dřeva, která má nápad a skvělé provedení.

5.10.2018

Stropy příliš vysoké, příliš nízké

S nevyhovující výškou stropů se setkáváme jak ve staré zástavbě, tak v některých novostavbách. Jaké fígle můžeme použít, abychom se v takových prostorách cítili příjemně?

DALŠÍ ČLÁNKY O STAVBĚ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT