Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
včera 06:30

Zatravňovací dlažba plastová versus betonová

Zpevnění příjezdové cesty ke garáži nebo k chatě lze efektivně vyřešit zatravňovací dlažbou. Plocha je stále zelená a vaše pneumatiky se přitom nebrodí bahnem ani neničí trávu. Po jakém typu zatravňovacích tvárnic byste se měli porozhlédnout?

14.8.2018

Exotická juka vláknitá snáší horké slunce i mrazy

Juky známe spíše jako teplomilné rostliny, které se v našich podmínkách dají pěstovat jen v interiérech. Výjimkou je juka vláknitá, přezdívaná také palmová lilie. Ta vydrží jak horké léto, tak mrazivou zimu. Podívejte se, jak nádherně umí kvést.

13.8.2018

Domácí jogurt vyrobíte i bez jogurtovače

Potraviny domácí výroby patří nejen k nejchutnějším, ale i k těm nejzdravějším. Co si takhle zhotovit vlastní jogurt? Nemusíte kvůli tomu jezdit na farmu ani kupovat jogurtovač. Postup je jednoduchý.

13.8.2018

Jak a proč pěstovat arónii

Temnoplodec neboli černý jeřáb je u nás nejznámější pod názvem arónie. Jeho namodralým až černým plodům se připisují velké léčivé vlastnosti.

12.8.2018

Jak vznikl z farmy úžasný domov

Majitel rodinné farmy, který zde vyrostl a měl na místo silné vazby, se rozhodl, že ji přestaví. Přestaví tak, aby splňovala nároky na moderní bydlení, a přitom nevybočovala z místních zvyklostí. Vyšlo to?

10.8.2018

Otevřené police v kuchyni: Troufnete si na ně?

Od otevřených polic v kuchyni vás bude okolí zrazovat. Toho prachu, co se na ně nachytá, všechny vystavené předměty musíte pořád přerovnávat, aby to nějak vypadalo, praktičtější je přeci zavřít všechno do skříněk, a máte pokoj. Ale přesto…

9.8.2018

Tip Ládi Hrušky pro kutily: Jak si vyrobit praktický stojan na nože

Ten, kdo si potrpí na kvalitu a praktické kuchyňské vybavení, má doma jistě více než jeden kuchyňský nůž. A pořizovací cena dobrého kuchyňského nože není malá. Proto bychom měli přemýšlet nejen o tom, jak umístit nože na kuchyňskou linku tak, aby byly vždy po ruce a přitom nikoho neohrožovaly, ale také aby se netupilo jejich ostří.

8.8.2018

Návštěva kuchyně ve stylu Provence

Země galského kohouta se stala inspirací pro manželský pár, který se rozhodl pro rekonstrukci kuchyně ve starším stavení na pohádkovém jihu Čech.

6.8.2018

Pokojovky, které se (ne)hodí do ložnice

Říká se, že pokojovky do ložnice nepatří, protože kyslík vyrábějí jen přes den a v noci ho naopak spotřebovávají. Podle botaniků vás ale dvě tři rostlinky v ložnici rozhodně neudusí, jen bychom je měli opatrněji vybírat.

4.8.2018

Tip Ládi Hrušky: Vyrobte si domácí omlazující medový biokrém

Naše pleť dostává zabrat v zimě i v létě a je potřeba o ni pečovat. Díky Láďovi Hruškovi nahlédneme do tajemství výroby omlazujícího krému, který je složen ze samých hodnotných surovin, ale především je bez konzervantů a bez barviv a naše peněženka kvůli němu rozhodně nevykrvácí.

DALŠÍ ČLÁNKY Z DOMU A BYTU
9.8.2018

Koupací jezírka aneb Koupání na zahradě bez chemie

Bazény v českých zahradách už dávno nejsou ojedinělým jevem. Poslední dobou ale přibývá lidí, kteří nechtějí ten klasický betonový kvádr naplněný vodou s chlorem. Obávají se alergické reakce, důvody ale mohou být i estetické a ekologické. Právě proto tu jsou koupací jezírka.

7.8.2018

Vodnice se vrací na zahrádky i talíře: jak ji pěstovat a co z ní uvařit?

Brukev řepák vodnice bývala v dávných dobách podobně oblíbenou přílohou, jako jsou dneska brambory. Postupem času se na ni zapomnělo, v posledních letech ji ale stále častěji vídáme v obchodech i na záhonech. Zkuste si ji vypěstovat také.

5.8.2018

Jak ve vedrech zalévat zahrádku? Přečtěte si rady kurátorů botanické zahrady

Současné horké a suché počasí se nevyhnulo ani trojské botanické zahradě. Situace je zde ještě těžší o fakt, že podloží, na němž se zahrada rozkládá, tvoří velmi propustné štěrkopísky. Voda se v těchto substrátech dlouho neudrží a půda rychle prosychá. Jak se těmito podmínky zahrada vypořádala a co doporučují její kurátoři zahrádkářům?

2.8.2018

Kozlíček polníček: Křehký salát plný vitamínů a železa

Během srpna můžeme vysévat listovou zeleninu, která nám poskytne potřebnou dávku vitamínů během sychravého podzimu. Jednou takovou nenáročnou plodinou je kozlíček polníček.

31.7.2018

Kokardy: zářivé trvalky, které snesou suché léto

Letošní sucho je pro zahrádky pohromou. Některé okrasné rostliny si však vystačí i s minimem závlahy a nejsou to jen sukulenty. Jednou z překrásných suchomilných kytiček je například kokarda, která se hodí na trvalkové záhony a na skalky a sluší jí to i ve váze.

DALŠÍ ČLÁNKY ZE ZAHRADY
10.8.2018

Firemní plánovače: první a poslední záchrana pro stavbu i interiér

Plánujete stavbu a nevíte, kolik cihel budete potřebovat? Chcete vestavěnou skříň a nevíte, jak má vypadat a jaké má mít dveře? Pomůžou vám firemní plánovače.

8.8.2018

Pohledový beton v interiéru nemusí znamenat nudnou šeď

Šedý betonový povrch sám o sobě nepůsobí zrovna přitažlivě. Když se ale šikovně zkombinuje, může vyniknout v jakémkoli interiéru. Navíc, pohledový beton vůbec nemusí mít šedou barvu.

6.8.2018

Návštěva typického severského domu

Máte rádi severský design? Tak to vás pozveme postupně do několika domů a bytů, které dělal architekt Kristian Lillelund z dánského studia RUM4. Začneme v typickém, ale moderním domečku uprostřed lesa.

5.8.2018

Světová architektura: Na vinici v Portugalsku

V ruinách starého domu na vinicích portugalského Melgaça vyrostl nový dům, který slouží lidem, putujícím za vínem, zákazníkům a partnerům, kteří do vinařství zamíří za poznáním i obchodem.

3.8.2018

Inspirace pro kutily: Jak využít tvárnice, které zbyly ze stavby

Při stavbě domů, garáží, plotů a zídek používáme různé druhy cihel a tvárnic, většinou jich ale nakoupíme pro jistotu víc, než nakonec upotřebíme. Přesto se nemusejí jen tak válet v rohu dvorku - podívejte, co všechno se z nich dá ještě vytvořit.

DALŠÍ ČLÁNKY O STAVBĚ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT