1. Výška pracovní plochy kuchyně

Výška by měla být stanovena s ohledem na konečné uživatele a co nejpohodlnější práci na ní. Na stanovení optimální výšky je ideální použít zvyklost a zkušenost uživatele, pro osoby výšky 150—165 cm se používá obvykle deska ve výši 85—90 cm, vyšší osoby mohou mít desku ve výšce až 95 cm. U větších kuchyní (pokud to umožňuje velikost pracovní plochy) je možné pracovat se dvěma výškami. Někdy nám „dotuje" pracovní plochu jídelní stůl, který s výškou 73--75 cm umožňuje práci dětským pomocníkům. V každém případě je nutné výšku pracovní plochy určit na začátku plánování nebo výběru, protože výrazně ovlivňuje další rozměry budoucí kuchyně.

2. Výška zavěšení horních skříněk

Nejčastěji je výška mezi pracovní plochou a horními skříňkami mezi 60--70 cm. Do konečného rozhodnutí o rozměru také vstupuje výběr obkladového materiálu (například u keramického obklad u musíme zohlednit spárořez, čili mezery mezi jednotlivými dlaždicemi atd.). Do dna horních skříněk je ideální umístit podlinkové osvětlení, protože tak dosáhneme ideálního nasvětlení pracovní plochy.

3. Barový pult

Velmi oblíbený prvek moderních kuchyní, který je ideální pro rychlé stolování, navíc v menších bytech může pult suplovat i jídelní stůl. Výška pultu se nejčastěji pohybuje mezi 110 až 120 cm, a to o ohledem na výšku pracovní plochy, ale také uživatelů. Rozdíl mezi výškou pracovní plochy a předělu by měl být 25--30 cm, aby se nám pod pult případně vešly drobné spotřebiče (varná konvice apod.). Pozor, s barovým pultem vzroste hloubka kuchyně, zatímco klasické skříňky mají obvykle 60 centimetrů, s barovým pultem se celková tloušťka posune k 80 centimetrům. Hloubka samotného barového pultu je obvykle 40 cm, to z důvodu toho, aby se na něj pohodlně vešel jídelní talíř.

4. Varné centrum

Varné centrum je tvořeno nejčastěji varnou deskou, pečící troubou a mikrovlnnou troubou. Varnou desku je vhodné umístit ideálně do 90cm korpusu, na který v horní úrovni navazuje 90cm digestoř, což optimalizuje odtah a také tvoří pohledově hezké řešení. Umístěním cca 50cm varné desky do 90cm korpusu vznikne boční plocha, která není primárně určena pro odkládání, ale obslužnost zadních plotýnek, což je věc, na kterou se pohříchu často zapomíná. Mikrovlnnou troubu umisťujeme vždy do dobře obslužné výšky. Jako optimální se osvědčila spodní hrana horních skříněk (cca 150 cm), pod kterou se mikrovlnná trouba umisťuje (u vestavných tedy výška 110 cm) a pod ní pak pečící trouba (u vestavných tedy do výšky cca 50 cm od podlahy).

5. Mycí centrum / zóna

Mycí centrum je tvořeno dřezem a myčkou nádobí, kdy minimální velikost korpusů v obou případech je 45 cm, ale optimální jsou korpusy o šířce 60 cm. U myčky v tomto rozměru hovoříme o velikosti až na 13 sad a u dřezu nám 60 cm umožňuje umístit větší výsuvný koš na optimální třídění odpadu. Umístit dřez pod okno nám pak umožňuje tzv. bajonetová vodovodní baterie, kterou je možné otočením vyjmout a pak okno otevřít. Dřez a myčku je z funkčních i technologických důvodů vhodné umisťovat vedle sebe.