Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
25.4.2018

Fialová vášeň: Levandule provoní okolí

Pokud jste během dubna začali s výsadbou bylinek a zapomněli přitom na levanduli, je nejvyšší čas to napravit. Tato půvabná rostlinka s drobnými fialovými kvítky je nejen krásná a voňavá, ale také užitečná.

25.4.2018

Inspirujte se: Netradiční ploty

Plot v první řadě ohraničuje území, které je naše a jen naše. Funkcí ale plní více a nezanedbatelná není ani estetická stránka věci.

24.4.2018

Pět tipů pro lepší organizaci malé prádelny

Ne každý má tak velký dům nebo byt, aby v něm mohl vyčlenit samostatnou místnost na prádelnu. V menších prostorách musíme víc improvizovat a organizovat.

23.4.2018

Odhalené trámy vdechnou interiéru romantiku

S odhalenými trámy jsme se dřív setkávali spíš jen na chalupách a v historických budovách. Krása dřeva však byla v posledních letech doceněna natolik, že se nechává vyniknout i v moderních interiérech.

23.4.2018

Jak množit rostliny rychle a efektivně

Na jaře je nejvhodnější doba nejen k přesazování, ale i k množení pokojových rostlin. Ty můžeme množit generativně (semeny) nebo vegetativně (částmi rostlin). Dnes se zaměříme na dělení, řízkování či množení cibulemi a hlízami.

29.12.2017

Inspirace: Vinylové tapety vhodné i do koupelny

Vinylové tapety představují chytrý způsob, jak proměnit stěny interiéru rychle a levně. Protože jsou voděvzdorné, dají se použít i v prostorách koupelen a kuchyní.

26.12.2017

Za překližku se nemusíte stydět, naopak je jedním z trendů

Na překližku se obvykle díváme jako na lacinou a nekvalitní náhražku dřeva, která mezi moderními materiály nemá místo. Architekti se jí ale nevyhýbají a vědí proč.

24.12.2017

Čtyři zajímavosti z historie betlémů

Betlémy se vyrábějí ze dřeva, z papíru, z keramiky i z těsta, mohou být docela miniaturní nebo zabrat půlku obýváku, jedno však mají společné: jsou neodmyslitelnou součástí vánoční výzdoby. Štědrý den je jako stvořený pro malé nahlédnutí do jejich poutavé historie.

22.12.2017

Domácí punč pro zimní večery i vánoční atmosféru

Svařené víno, grog a punč jsou nejoblíbenější nápoje, které podáváme za chladných zimních večerů ve vánočním období na zahřátí. Punč se však z této trojice poněkud vymyká: každý ho připravuje trochu jinak a dá se pít i zastudena.

22.12.2017

Jak prostřít vánoční stůl?

Vánoce jsou tady a nás čeká slavnostní štědrovečerní večeře. K tomu, aby atmosféra byla dokonalá, pomůže i krásně prostřený slavnostní stůl.

DALŠÍ ČLÁNKY Z DOMU A BYTU
2.11.2017

Pět tipů, jak zužitkovat jablka ze zahrádky

Říká se, že jedno jablko denně je základ zdraví. Ale co když se na vás těch jablek najednou valí až příliš a štrůdl vám leze i ušima? Možná vám pomohou následující tipy.

31.10.2017

Sedm kroků k zazimování bazénu

Vhodná doba pro zazimování bazénu nastává, klesne-li teplota vody na 10°C. Jde přesně o to období, kdy části příslušenství ještě nebudou poškozeny přízemními mrazíky, ale už je dost chladno na to, aby se ve vodě nemnožily bakterie.

29.10.2017

Upravujeme zahradu ve svahu

Každá věc má své výhody i nevýhody, a jinak tomu není ani u zahrad ležících ve svahu. Rozmanitější uspořádání a zajímavější vzhled patří mezi nesporné výhody takového pozemku (zahrady). Na druhé straně je jeho úprava dosti velkou nevýhodou, neboť je to značně problematická a drahá záležitost.

25.10.2017

Samovýroba dřeva: drsnou prací k nejlevnějšímu palivu

Kdo topí dřevem, ten se zahřeje hned několikrát. Jen si spočítejte, kolikrát vezmete do ruky polínko, než ho strčíte do kamen. Kdo chce ušetřit, ten si dřevo připravuje sám. O to víckrát se zapotí.

23.10.2017

Pět rad pro pěstování česneku

Česnek je poměrně náchylnou rostlinou a pokud ho chceme pěstovat na vlastní zahrádce, měli bychom dodržet několik pravidel. Která jsou ta zásadní?

DALŠÍ ČLÁNKY ZE ZAHRADY
18.12.2017

Kolik stojí bezpečnostní vstupní dveře?

Rekonstruujete byt, stavíte dům nebo jste se na staré vstupní dveře už nemohli dívat? Ať už je důvod pořizování nových dveří jakýkoliv, doporučujeme vám na této položce nešetřit, pokud to jen trochu jde. Určitě volte bezpečnostní vstupní dveře, protože spolu s dalšími bezpečnostními prvky chrání nejen váš majetek, ale hlavně váš domov, místo pro vaši rodinu.

15.12.2017

Problémy při koupi domu: radon a gama záření

Přírodní plyn, který se uvolňuje rozpadem radioaktivních prvků v zemi, se nazývá radon. Jsou dva způsoby, jak se dostane do domu. Buď se uvolňuje přímo ze země, nebo je zabudovaný ve stavebních materiálech.

13.12.2017

Bydlení bez bariér: odstraňte prahy a upravte chodby

Člen rodiny s omezenou pohyblivostí nebo dokonce nepohyblivý či na vozíku znamená ohromný problém i pro bydlení. Naše čtenářka Radka nám napsala svůj příběh a žádost o radu, jak by mohla uzpůsobit svůj dům pro manžela, který je po nehodě upoután na invalidní vozík.

11.12.2017

Solární panely pod sněhem a ledem

Fotovoltaické panely nejsou zrovna levnou záležitostí, a tak je přirozené, že o ně máme starost. Zvláště v zimě, když se na ně sype sníh a na jejich povrchu se tvoří námraza. Ublíží jim to?

8.12.2017

Zazimování stavby rodinného domu

Každou nedokončenou stavbu je nezbytné dobře zazimovat, protože mráz může jinak napáchat škody, které lze opravit obtížně, anebo vůbec, a to může stavbu prodloužit a prodražit. Na co všechno si tedy musíme dát pozor?

DALŠÍ ČLÁNKY O STAVBĚ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT