Zájem je především o menší dvou až třípokojové byty v paneláku, ideálně v osobním vlastnictví. „I v Chomutově se tak potvrzuje celorepublikový trend v prodeji malých bytů, které lidé často vyhledávají také jako investici pro další pronájem. Tomu odpovídá pohled na obvykle pronajímané byty, kde jde nejčastěji o garsonky a dvoupokojové byty," informoval Michal Zadák, manažer serveru Sreality.cz. „Větší byty lidé kupují většinou pro vlastní potřebu. To, že jsou do nich ochotni investovat, potvrzuje i fakt, že třípokojové byty jsou o čtvrtinu dražší, než je obvyklá nabídková cena v kraji," doplnil.

Na cenu bytu má velký vliv lokalita. „V horších lokalitách zaplatíte čtyři tisíce korun za metr čtvereční, v těch lepších od šesti do osmi tisíc," uvedl majitel společnosti RE/MAX 4 you Pavel Hassman. „Například v Jirkově ale moc dobrých lokalit není a finanční rozdíl mezi těmi dobrými a horšími není zvlášť výrazný," dodal. Obecně se podle něj v Jirkově na sídlišti prodávají byty za o něco nižší ceny, než na chomutovských, ačkoli na sebe zástavba prakticky navazuje.

Slušně vypadající byt 1+2 na chomutovském sídlišti, který má celkovou výměru 50 metrů čtverečních, lze podle makléře prodat v průměru za dvě stě tisíc korun. V žádané lokalitě poblíž centra, jakou je Horní Ves či Palackého v Chomutově, je to půl milionu.

O něco výš jsou v průměru nasazeny ceny v Kadani, nižší jsou v Klášterci nad Ohří.

V Chomutově se stejně jako jinde v Ústeckém kraji nejčastěji pronajímají jednopokojové byty. „Jedno a dvoupokojové byty tvoří 83 % celkové nabídky pronájmů v Chomutově. Nájem většího bytu je vyloženě výjimkou," dodal Zadák z Sreality. Ačkoli jsou zde nejlevnější pronájmy, obvykle šest tisíc korun, majitelé hledají nájemce déle, než v jiných krajích.

Nabídkové ceny bytů v Ústeckém kraji jsou dlouhodobě nejnižší v celé České republice. Sehnat byt v regionu je možné až třikrát levněji, než je celostátní průměr, a dokonce osmkrát levněji, než je průměrná cena stejných bytů v Praze.