S řešením přichází společnost HELUZ. Tím řešením je chytrý cihelný komínový komplet HELUZ SMART. Tahle novinka je ideální kombinací ekonomické výhodnosti, úspory místa, jednoduché instalace a univerzálního využití. Zároveň je kompatibilní s moderními technologiemi domu, jako je například rekuperace. S rozměry 32 x 32 cm jde navíc o nejmenší keramický komín na trhu.

Komínové těleso HELUZ SMART se skládá z obvodového pláště z jednodílné broušené keramické tvárnice, do které se na stavbě vkládá izolovaná izostatická vložka. Ta je izolovaná již z výroby, což urychluje samotnou montáž, která je tak výrazně jednodušší a bezpečnější.

„Tím, že dodáváme vložku s integrovanou izolací, tak stavebník už jen skládá broušené tvárnice a do nich vkládá vložku. V rámci stavěných zděných komínů se jedná o nejpokrokovější a nejjednodušší systém. Navíc bych zdůraznil fakt, že komín je tvořen přesnými broušenými tvárnicemi, což u jiných komínových systémů a našich konkurentů není samozřejmostí. Broušené komínové tvárnice obvodového pláště tedy také přispívají k rychlé montáži,“ říká Martin Coufalík, produktový specialista společnosti HELUZ.

Zdroj: Youtube

Předností nového komínového kompletu HELUZ SMART je i jeho univerzalita. Je vhodný pro naprostou většinu běžných spotřebičů, zvládne pevná, plynná i kapalná paliva, suchý i mokrý provoz.

„Certifikace je důkazem kvality a univerzality komínu. Zákazník není omezen, jaký spotřebič může na komín napojit, protože má certifikovaný univerzální komín pro suchý i mokrý provoz, který lze použít téměř pro jakýkoliv spotřebič,“ chválí novinku Martin Coufalík.

Komín HELUZ SMART je v interiérové části dostatečně těsný, aby nezvyšoval energetické ztráty budovy nebo například nekomplikoval provoz domácí vzduchotechniky. Komín s obyčejnou šamotovou vložkou musí mít větrací mřížku, která spojuje interiér s exteriérem kvůli provětrávání komínu z důvodu vysoušení a bezpečnosti. Ale protože komín HELUZ SMART má prémiovou kvalitu vnitřní izostatické vložky, která provětrávání nepotřebuje, tak spodní mřížka není potřeba. Je tedy vhodný do nízkoenergetických domů.

Komínové systémy HELUZ byly jako první v Česku (a zatím i jediné) certifikovány podle nové evropské normy. Umožňují snížit mezeru mezi komínem a hořlavými materiály až na 30 mm, a to při zachování stoprocentní požární bezpečnosti. To platí i pro komín HELUZ SMART.

Kvalitní materiály zaručují odolnost komínu HELUZ SMART při vyhoření sazí a proti teplotním šokům. Novinka odolá také agresivním spalinám a kondenzátům.

Na přání zákazníka je možné komínový komplet HELUZ SMART doplnit o prvky příslušenství, jako jsou různé typy komínových stříšek nebo kotvení ke krovu, k dispozici jsou i parotěsné prostupy.

„Pro chytrého zákazníka, který si staví efektivní dům, je komín HELUZ SMART perfektní řešení, protože je to komín efektivní ekonomicky, prostorově, montáží i svou univerzalitou,“ dodává Martin Coufalík.