Jde o velmi atraktivní lokalitu Malá Strana pod náměstím, která sousedí s památkovou zónou města. "Jde o poslední takový pozemek, který máme," uvedl starosta. Je ve směru k loukám u řeky Radbuzy, poblíž školy i školky. "Město už začalo s budováním sítí za 12 milionů korun, připravilo studii zástavby a dokončuje regulační plán, který určí urbanistickou kvalitu lokality, tedy vzhled, výšku domků i sklony střech. Stavební firma pak vymyslí konkrétní domy," dodal.

Podle místostarostky Lenky Tomanové půjde o malé domky na menších parcelách 320 až 500 metrů čtverečních, aby se do lokality vešlo co nejvíce lidí. Ceny domků by se měly pohybovat mezi 3,8 až 4,5 miliony Kč. Podle radnice by měly být parcely rozprodány do roka.

Rychle expandující Dobřany s více než 6100 obyvateli hledaly vůbec poprvé na novou výstavbu rodinných domů developera, a to zhruba jeden rok. Oslovily přímo i inzercí 26 subjektů, ale nastavily tak tvrdé podmínky veřejné soutěže, hlavně regulativem a dohledem stavby, že se o stavbu uchází jen jedna firma, a to CZSH. "Navíc, prodáváme jim pětileté právo stavby. Pozemky dostanou do vlastnictví ve chvíli, kdy budou mít vybudované první patro," uvedl Sobotka. CZSH ale Dobřanům zaplatí už do poloviny září, po podpisu smlouvy, 1450 Kč/m2 z dohodnuté prodejní ceny zasíťovaných pozemků 1520 Kč/m2; tato cena pokryje veškeré náklady města na sítě. Pokud by developer pozemky do pěti let neprodal, vrací je městu. CZSH staví už roky domy v Plzni a v městské části Lhota.

Podle plánů dřívějšího vedení si Dobřany měly vzít na projekt úvěr 150 milionů korun, chtěly samy domy stavět a prodávat. "Město není developer, naši lidé by pak nedělali nic jiného. Navíc si současným modelem můžeme stavebníka více ohlídat," dodal Sobotka.