Oblíbená akce se letos uskuteční už v osmnáctém ročníku. A také tentokrát jistě zaujme všechny zahrádkáře, kutily a všechny ty, kteří chtějí vylepšit či zútulnit své obydlí. Při pěkném počasí, jaké panuje v posledních dnech, si navíc mohou celé rodiny dopřát příjemnou procházku areálem, který ohraničuje řeka Ohře.

Tím hlavním ale samozřejmě budou nabídky prodejců, novinky na trhu nebo naopak léty prověřené zboží. Prodejní a kontraktační výstava je zaměřená na úpravu a zařízení interiéru, exteriéru obydlí a potřeby pro zahrádkáře. K vidění a koupi tak bude například zahradnická mechanizace, stavební materiály, domácí potřeby a elektrospotřebiče, nábytek, koupelny a kuchyně či rozmanité doplňky. Sjednat ale bude také možné stavbu celého rodinného domu na klíč nebo dokonce zakoupit celou hotovou chatku či altán.

Desítky tisíc návštěvníků

Každoroční velký zájem svědčí o vysoké kvalitě výstavy Dům a zahrada. „V roce 2013 se jí zúčastnilo 274 vystavovatelů a navštívilo ji 32 318 návštěvníků," připomněli pořadatelé ze společnosti Diamant Expo.

Výstaviště s venkovní rozlohou 4 500 metrů čtverečních, čtyřmi stálými a dvěma mobilními pavilony, se pro návštěvníky otevře ve čtvrtek v 9 hodin. Lidé mohou přijít každý den až do neděle, vždy do 17. hodiny. Za vstupné dospělí zaplatí padesát korun, děti a důchodci třicet a držitelé průkazu ZTP-P a děti do šesti let mohou přijít zadarmo.