Podle něj stát do budoucna usiluje o to, aby v domovech pro seniory byli lidé, kteří jsou imobilní, vážně nemocní a vyžadují stálou péči. Soběstační senioři by měli bydlet v podobných domcích s malometrážními byty. Radnice podle Motyčky na jejich stavbu může získat dotaci od státu. Na první etapu by měly navázat další, v lokalitě může vzniknout přes 30 bytů.

Zájem o toto dotované bydlení, kde by senioři platili regulované nájemné, se očekává velký. "Žádostí o umístění do kroměřížských domovů pro seniory máme nyní 1300, což je obrovské číslo," doplnil Motyčka. Náklady na výstavbu první etapy dosáhnou 8,8 milionu korun a dotace činí 4,8 milionu Kč. "Je to kvalitní bydlení. Ke každému bytu je ještě malá zahrádka, je to spíš komunitní bydlení seniorů," dodal Motyčka.

Stavba domků pro seniory by také v lokalitě Račín vyřešila letité problémy mezi starousedlíky a v sociálních bytech žijícími Romy. "Současným obyvatelům Račína chceme vystavět náhradní kvalitní ubytování. O lokalitě se zatím jedná," popsal místostarosta. První domek pro seniory by v Račíně měl stát v první polovině roku 2018. Do té doby by město postavilo náhradní obydlí pro sociálně slabé. Mohlo by jít i o kontejnerové domy.

Takto v roce 2006 vyřešil stěhování převážně romských nájemníků zdevastovaného pavlačového domu v centru města Vsetín. Radnice vedená starostou Jiřím Čunkem (KDU-ČSL) v lokalitě Poschla na okraji města postavila byty z kontejnerových buněk, kam většinu sociálně slabých lidí přestěhovala. Pavlačový dům byl pak srovnán se zemí.

Někteří Romové se stěhovali na Prostějovsko a Jesenicko, Vsetín jim poskytl bezúročné půjčky na nákup rodinných domů. Postup radnice vyvolal kritiku Romů, ochránců lidských práv, politiků i starostů obcí, kam město Romy vystěhovalo. Radnice pochybila i podle ombudsmana. Představitelé Vsetína přes nesouhlasné reakce okolí zvolené řešení od počátku hájí.