Více než desítku nových parcel pro stavbu rodinných domů chystá v letošním roce například Vintířov. Zasíťované parcely s komunikací chce mít dokončené nejpozději v létě.

Budoucí stavebníci dostanou na výběr v oblíbené lokalitě Pod Vodárnou, kde už 12 domů stojí. „Jedná se o prostor naproti již vybudované 5. etapě pod požární nádrží na vodárně, kde vznikne 15 parcel," upřesnil nedávno starosta Vintířova Jiří Ošecký.

„Zájemce už máme, poptávka dokonce převyšuje nabídku," doplnil starosta.

Přednost při přidělování nových pozemků dostanou podle Ošeckého obyvatelé Vintířova. O zbytek volných míst se zpravidla losuje.
V prvním čtvrtletí letošního roku chce radnice vyřídit potřebnou administrativu a vybrat zhotovitele záměru. Samotná realizace se pak má uskutečnit v průběhu dubna až srpna.

Stavět by se mohlo v blízké budoucnosti i v Chodově. Ten se dlouhodobě potýká s klesajícím počtem obyvatel a právě nové možnosti výstavby by mohly do regionu přilákat nové lidi.

„Ano, registrujeme zájem o pozemky," potvrdil starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že město bude podle všeho nabízet nové pozemky bez vstupu jiného investora.

Radnice má totiž v plánu nabídnout až čtyři desítky parcel v lokalitě nad hřbitovem. Původně uvažovala o tom, že by do jejich přípravy možná zapojila developera.

„Pokud by nad hřbitovem byla volná lokalita a lidé by mohli postavit domy k bydlení, tak by to bylo přínosem. Chodov je panelové město a lidé nemají možnost stavět. Myslím, že by prodej oslovil hlavně mladé lidi. Záleží také na ceně, lokalita je to pěkná," okomentovala už dříve záměr města Marie Tíchová z Chodova.

Místo nad hřbitovem je jedna z posledních větších lokalit, kde se počítá s individuální výstavbou. Chodov naposledy nabízel před lety pozemky pro rodinné domy na Štěříkově louce, kdy na parcely přivedl inženýrské sítě a následně je prodal zájemcům. Lokalita je dnes zastavěna moderní rodinnou výstavbou.

Obdobná situace panuje také v Březové na Sokolovsku. Tamní radnice rovněž chce investovat do inženýrských sítí a příprav pozemků. (tin)