„Polovina bytů je prodána a další zájemci se nyní hlásí," řekl majitel domu Michal Štěpánek. Stavba za téměř 300 milionů korun trvala čtyři roky, téměř o dva roky více, než investor plánoval.

„Dnes jsme dům úspěšně zkolaudovali. Po problémech dvou předchozích stavebních firem nám ho velmi kvalitně dodělala pražská TH System. Vlastníci bytů se nastěhují do konce září," uvedl.

Architekt, výtvarník a designér Šípek byl hlavním autorem projektu celého domu. Podílel se i na podobě koupelen a kuchyní, jeho autorská tvorba zdobí i recepci domu. Byty mají plochu od 42 do 300 metrů čtverečních. Pod domem jsou ještě tři patra garáží. Cena je od 38 tisíc do 60 tisíc korun za metr čtvereční.

Zpoždění způsobily podle Štěpánka spory se sousedy, problémy stavebních firem i složité založení stavby poblíž řeky Radbuzy. „Třetí podzemní patro je nejníže položené místo v Plzni, řekl.

A proč právě Palác Ehrlich? Pamětní deska v domě uvádí, že Štěpánkova matka, rozená Ehrlichová, se narodila v roce 1921 v Plzni a Šafaříkovy sady a jejich blízké okolí byly místem, kde trávila mládí až do roku 1938. Celá její rodina i příbuzní zemřeli v Osvětimi a ona jediná unikla smrti. V roce 1962 se odstěhovala do Prahy, ale zůstala srdcem Plzeňankou a stále se tam s manželem vraceli.