Původní studie počítala například se stavbou dětského hřiště a skateparku, které se ale u občanů nesetkaly s pozitivní odezvou, a tak s nimi město nepočítá.

„Projekt jsme řešili na poradě vedení a zadali jsme odboru investic, aby se z toho některé záměry vyjmuly," potvrdil chebský starosta Petr Navrátil. Jak vysvětlil, jde například o kritizovaný skatepark. „Do projektu nakonec nebudou zahrnutá ani parkoviště po obou stranách domů v Mírové ulici. To byl totiž další z bodů, který se místním nelíbil," podotkl starosta. Ustoupí se také od velkého kácení stromů v ulici Kosmonautů.

Víc parkovacích míst by naopak mělo vzniknout v ulici 17. listopadu.

Letos město nechá upravit projektovou dokumentaci, kterou chce opět projednat s občany. S občany se bude řešit, také jak využít prostranství mezi panelovými domy.

Spáleniště je nejstarším panelovým sídlištěm v Chebu, výrazně se do něj ale neinvestovalo. Zatím došlo jen ke zbourání léta nepoužívané kotelny ve vnitrobloku. Jak starosta doplnil, úpravy silnic na Spáleništi se měly zřejmě rozdělit na jednotlivé stavební akce tak, aby je mohl Cheb postupně realizovat i z vlastních zdrojů.