Pan Roman František Šenkeřík se zúčastnil naší letní soutěže Pošli recept! Jeho recept nadchl nejen naši porotu, ale také tým Receptáře. Proto jsme se vydali přímo za ním, aby přípravu koláče ukázal před kamerou.

MŘÍŽKOVÝ KOLÁČ Z BRAMBOROVÉHO TĚSTA

Suroviny:

300 g brambor uvařených ve slupce, 300 g polohrubé mouky, 130 g másla, 130 g cukru, 1 prášek do pečiva, 3 žloutky, špetka soli

Na náplň:

500 g tvarohu, 2 vanilkové cukry, 80 g cukru krupice, 2 vejce, 1 vařená a nastrouhaná brambora, 1 balení sušených brusinek, kůra z 1 citronu

Příprava:

Uvařené brambory nejdříve oloupejte a nastrouhejte najemno. Mouku prosejte, aby byla nadýchaná. Smíchejte s bramborami, máslem a cukrem. Přidejte žloutky, prášek do pečiva, sůl a vypracujte těsto. Uložte do mísy a nechte odpočinout v lednici. Teď je čas připravit si náplň do koláče.

Tvaroh, cukr, vejce, bramboru, máslo a cukr smíchejte. Přidejte citronovou kůru a brusinky. Pokud tvaroh nebude příliš řídký, můžete ještě přidat čerstvou citronovou šťávu.

Ze dvou třetin těsta vyválejte plát a položte na plech vyložený pečicím papírem. Poté stejnoměrně potřete náplní a ze zbývající třetiny těsta připravte tenké válečky. Nakonec vytvořte mřížku. Koláč pečte při 180 °C asi 30 minut.

Zkuste změnu!

A ještě několik tipů, které můžete vyzkoušet. Koláč můžete před pečením ještě posypat nasekanými mandlemi nebo vlašskými ořechy.

V podzimním období, kdy je dostatek švestek, můžete náplň připravit čistě tvarohovou a vypeckované švestky klást místo mřížky.

Stejně tak se fantazii meze nekladou ani s jiným ovocem. Rozhodně můžete použít hrušky nebo jablka (s nimi se koláč připravuje nejčastěji). Tento moučník bude chutnat v mnoha variacích, které jsou jenom na vás.

nepřehlédněte

- Další informace a reportáže najdete na webové stránce www.telereceptar.cz/denik.

- Ve vysílání Receptáře prima nápadův neděli 13. října 2013 od 11.55 na TV Prima:

výběr záložních zdrojů pro kotle, výživa podzimní zahrady, úspěšný recept letní kuchařské soutěže

LENKA MAHDALOVÁ