Pro výživu muškátů je vhodné kapalné hnojivo, například Fantazie Muškáty a jiné balkonové rostliny, které obsahuje optimální poměr základních živin, mikroprvky, a navíc stimulační a protistresové složky, jakými jsou mořské řasy a huminové látky. To vše zvyšuje vitalitu a kondici rostlin.

Jednou týdně

Huminové látky vysoce stimulují tvorbu květů muškátů a antistresové látky ve formě mořských řas výrazně zvyšují odolnost rostlin vůči suchu, mechanickému poškození, výkyvům teplot a podobně. Pro bohatě kvetoucí truhlíky po dlouhou dobu dodávejte rostlinám výživu kapalným hnojivem ve formě zálivky jednou týdně.

Muškáty nebo další balkonové rostliny mohou při umístění na velmi slunných a teplých místech trpět přesušením. Abyste tomu zabránili, použijte kapalný půdní kondicionér Harmonie Hydretain ES Plus.

Jedná se o zcela převratnou novinku, která pomáhá udržovat vodu v kořenovém systému. Může tak zajistit až poloviční úsporu roční zálivkové vody. Při aplikaci tohoto přípravku nedochází k vypařování vody z půdy. Vytváří výborné vlhkostní podmínky pro růst, kvetení nebo tvorbu plodů rostlin i v náročných klimatic- kých podmínkách.

Díky této vlastnosti umožňuje růst stromů nebo travních ploch i v degradovaných, zasolených či jinak nerentabilních půdách. Je velmi užitečný v teplých dnech nebo v období dovolených, kdy nemají rostliny dostatečný přísun vody. Pro vytvoření těchto podmínek postačí pouze dvě aplikace ročně. Tento přípravek se ředí s vodou v minimálním poměru 15:1 a aplikuje se zálivkou nebo postřikem kdykoliv.

Muškáty nebo jiné balkonové rostliny mohou být často poškozené domácími zvířaty, například kočkami. Ty si velmi rády vytvářejí z jejich truhlíků pelíšky.

Stop mazlíčkům

Abychom rostliny ochránili, je vhodné použít zcela přírodní repelentní přípravek, jako je Stop-Pes, který je ve formě granulátu. Je tvořen přírodními silicemi, které obsahují speciální aroma. To se vlivem tepla vypařuje a domácím zvířatům páchne.

Pouhým rozsypem granulí do záhonů a truhlíků zajistíte ochranu s dlouhodobým repelentním účinkem až po dva měsíce. Přípravek je neškodný pro lidi, rostliny i zvířata. Takto ošetřeným plochám se psi a kočky vyhýbají.

Více informací a praktická videa naleznete na webu www.zahradavkapse.cz a www.agrobio.cz.

Veronika Müllerová