Minulý rok na Vysočině přibylo 1347 bytů, ve srovnání s rokem 2010 to byl pokles o 24 procent. Od letošního ledna do konce června zrychlila bytová výstavba celkem v devíti krajích ČR. V Česku bylo dohromady dostavěno kolem 9500 bytů, o 13 procent víc než ve stejném období před rokem.

Developeři staví v Jihlavě

Na Vysočině v letošním prvním pololetí přibylo 432 bytů v rodinných domech, z toho skoro čtvrtina na Žďársku. Nové bytové domy v kraji nabízejí jen 32 bytových jednotek. Developeři dřív stavěli bytovky hlavně v krajské Jihlavě. Letos se zatím tato výstavba rozvíjela nejvíc na Pelhřimovsku.

Pokles ale na Vysočině v letošním prvním pololetí nastal u zahájených staveb pro bydlení. Stavbaři v této době rozestavěli budovy se 485 byty, a to je skoro o 18 procent menší počet než ve stejné době loni. Nové bytové domy se nezačaly stavět žádné. Počet vydaných stavebních povolení a ohlášení se na Vysočině od letošního ledna do konce června meziročně snížil o 14 procent zhruba na 2700. Na budovy k bydlení připadalo 29 procent z těchto povolení.