Letos Křivánka ocenila Česká komora architektů za jeho návrh Kulturně-společenského centra s radnicí v brněnských Kohoutovicích. Mimo pocitu uznání za svou dvouměsíční práci na návrhu, získal muž původem z Příbrami jako odměnu pětadvacet tisíc korun a zájezd do švýcarského Luzernu. „Jediný, kdo by nebyl překvapen, že je nejlepší v České republice, je možná Jaromír Jágr," vtipkuje o svém vítězství Křivánek. Právě humorným a originálním přednesem mimo jiné ohromil soutěžní porotu.

V současnosti Křivánek vede brněnskou architektonickou kanceláři PLUKK složenou z mladých architektů z Čech, Slovenska a Polska.

Při studiu také získal cenné zkušenosti díky zahraničním stážím. Nějakou dobu strávil například v Nizozemsku, kde už i některé stavby podle jeho návrhů stojí. „Jedna dobročinná organizace v Holandsku má interiér podle mého návrhu a nyní začala přestavba bloku domů v centru Rotterdamu, kterou jsem navrhl," popisuje své dosavadní úspěchy v architektuře. Nemyslí si, že ho, stejně jako letošní výhra nad dalšími čtyřiasedmdesáti soutěžícími z celé republiky, nějak změní. „Zůstanu pokorný a stále se budu snažit jít dopředu a dělat kvalitní projekty," dodává.

Proto také nezapomíná zmínit, že za vítězství vděčí hlavně vedoucímu své diplomové práce Davidu Mikuláškovi. „Byl to pro mě jeden z nejlepších učitelů, kterého jsem za dobu svého studia potkal," děkuje mu.

BARBORA TICHÁ