„Novinkou letošního ročníku bude ukázka historických řetězových i podomácku vyrobených pil, například z mopedu," slibuje koordinátorka akce Petra Veličková. Pokud by akci počasí vyloženě nepřálo, bude přeložena na neděli 23. října.

Praktický dopad Dne stromů bude zřejmý v Malých Hošticích a na Kolofíkově nábřeží

V Malých Hošticích bude v sobotu 22. října od 10 hodin ve spolupráci se spolkem Arnika vysazeno lipové stromořadí k soutoku Moravice. Přes stovka dřevin bude vysazena v pátek 4. a v sobotu 5. listopadu na opavském Kolofíkově nábřeží.

„V pátek budou s neziskovou organizací Sázíme stromy sadit školáci a v sobotu se od 10 hodin zapojí veřejnost. Sraz zájemců je za Střední technickou školou," dodává Petra Veličková.

Den stromů se mezinárodně slaví od poloviny 19. století, na našem území od roku 1906

V sobotu 15. října bude v Alžbětině zahradě na Rybím trhu od 14 hodin řemeslný workshop, zaměřený na zpracování dřeva a na květiny. Přednáška Jaroslavy Cikánkové na téma Strom jako symbol udržitelného rozvoje města se uskuteční ve čtvrtek 20. října od 14 hodin v Obecním domě.

V Hlučíně oslaví Den stromů pomocí barevných šál a bambulí

Kulturní dům spolu s dalšími organizacemi totiž chystá happening na Den stromů, jímž chce upozornit na význam stromů pro vzhled, zdraví i atmosféru města.

„Letos připadá Den stromů na 20. října. V tom týdnu bychom chtěli ozdobit stromy v okolí kulturního domu barevnými šálami a bambulkami. Už se k nám připojil kurz paličkování a také Domov pod Vinnou horou, kde začali splétat potřebnou výzdobu," řekla vedoucí Kulturního domu Hlučín Veronika Antončíková. Kvůli velké spotřebě vlny dokonce pořadatelé žádali o pomoc obyvatele města, kteří mohli městu věnovat svou vlnu či hotové výrobky.