Činžovní vila architekta Pavla Simonova stojí v ulici Na Petřinách 1482/7. „Jedná se o původní vilu z roku 1939, která má značnou architektonickou hodnotu a i přes neuspokojivé technické a energetické parametry by z hlediska zachování kulturního dědictví bylo žádoucí vilu zachovat ve stávající podobě," uvedl Skalický.

Místo vily novostavba 

Funkcionalistickou budovu má nahradit čtyřpatrová novostavba. Místní obyvatelé s tím nesouhlasí a podepisují petici, v níž vyzývají politiky k záchraně vily. Plánovaná moderní výstavba je prý předimenzovaná a do místní zástavby se nehodí.

Praha 6 loni povolila demolici částí dvou funkcionalistických vil na Babě známých jako Čeňkova a Košťálova vila. V minulosti padly rovněž dvě vily ve starých Střešovicích a na Ořechovce.

Jedna z nich patřila známé módní návrhářce Blance Matragi. Původní vilu, která stála v památkové zóně, nechala firma Matragi Design bez povolení zbourat v prosinci 2013. Firma měla přitom povolenu jen rekonstrukci domu. Za to dostala od radnice pokutu 150 tisíc korun, kterou nakonec magistrát zrušil.

Čtěte také: Praha 6 povolila demolici vily na Petřinách, místní nesouhlasí