Podle legendy Martin, narozený v dnešním Maďarsku, již v patnácti letech vstoupil do římské armády. Jednoho dne uviděl u bran města neoblečeného žebráka, rozťal svůj důstojnický plášť mečem na dvě části a jednu z nich žebrákovi daroval.

V noci se mu pak zjevil Ježíš Kristus, a když se ráno probudil, plášť byl opět celý. Po této události se Martin nechal pokřtít, odešel z armády a dal se k církvi.

A co s tím mají společného husy? Ty končí na pekáči za to, že kejháním vyzradily Martina, který se ve vší skromnosti ukrýval ve chlévě před davem, jenž ho chtěl jmenovat biskupem.

PEČENÁ HUSA S JABLKOVOU NÁDIVKOU

Ingredience:

1 husa, 400500 g jablek, 3 žemle, 2 vejce, trocha mléka, špetka strouhaného muškátového oříšku, 23 lžičky drceného kmínu, hrst listové petrželky, 2 lžíce másla, sůl

Postup:

Očištěnou husu vně i uvnitř osolte a okmínujte. Máslo utřeme se žloutky, solí, strouhaným muškátovým oříškem, přidejte na kostičky nakrájené a v mléce navlhčené žemle, oloupaná a jádřinců zbavená a nastrouhaná jablka, nasekanou petrželku a pomalu vmíchejte ušlehaný sníh z bílků.

Vnitřek husy naplňte připravenou nádivkou, otvor zašijte nebo upevněte jehlami a husu dejte do pekáče hřbetem dolů, mírně podlijte, zakryjte alobalem nebo druhým pekáčem a zvolna pečte nejméně čtyři hodiny.

Během pečení husu často podlévejte, přelévejte vypečenou šťávou a odebírejte sádlo. Ke konci pečení husu obraťte, odkryjte a dopečte dozlatova.

Při pečení kůži na tučných místech propichujte občas vidličkou, aby se sádlo lépe vypékalo. Vypečené sádlo odebírejte sběračkou, aby se zbytečně nepřipalovalo a využijte ho v jiných receptech. Upečenou husu podávejte s knedlíky a dušeným červeným zelím na jablkách.

ČERVENÉ ZELÍ NA JABLKÁCH

Ingredience:

800 g červeného hlávkové zelí, 2 velká jablka, 1 velká cibule, 100 ml červeného vína, 1 bobkový list, 4 hřebíčky, trocha (nejlépe hnědého třtinového) cukru, trocha bílého vinného octa, 2 lžíce másla (popřípadě sádla), sůl, pepř

Postup:

Jemně nastrouhané červené zelí krátce spařte v mírně osolené vodě a pak důkladně sceďte. Drobně nakrájenou cibuli zpěňte na másle nebo sádle, přidejte scezené zelí, hřebíček, bobkový list, podlijte vínem a duste zvolna doměkka.

K měkkému zelí přidejte oloupaná a nahrubo nastrouhaná jablka, trochu octa, cukru, osolte, opepřete a dál pomalu duste asi 10 minut.

Ukázka z knihy Karina vaří s Deníkem / Recepty na celý rok od Kariny Havlů. Vydalo nakladatelství Vyšehrad.