V podzimním počasí často bojujeme s rýmou, kašlem, problémy s průduškami nebo chřipkovými onemocněními. Pokud nechcete hned navštívit lékaře, můžete vyzkoušet jednu ze starých medicín našich babiček. Kdysi totiž používaly při nachlazeních a obtížích s dýchacím ústrojím skutečné psí sádlo.

Na psí sádlo můžeme v lékárnách stále narazit, ale dnes se pod tímto názvem skrývá mast, která obsahuje pouze lékárenské látky a svou strukturou skutečné psí sádlo a jeho účinky pouze věrně simuluje. Jeho velkou výhodou je, že kromě tohoto „sádla“, které používaly naše babičky, obsahuje i originální kombinaci léčivých bylinných extraktů a tím jeho účinnost při dýchacích potížích ješ­tě posilujeme.

Kdo byl první?

Podle legendy tuto bylinnou mast poprvé namíchal pastevec a horal z podhůří Švýcarských Alp Karl Weiss.

A jakých deset bylin Psí sádlo Dr. Weiss obsahuje? Najdete v něm světlík lékařský, měsíček zahradní, eukalyptus, tymián obecný, jitrocel kopinatý, bez černý, řebříček obecný, violku trojbarevnou, sléz maurský a přesličku rolní. Extrakt z nich je používán v přesném množství a přináší kombinaci pro úlevu při nachlazení, rýmě, úporném kašli, astmatu a bronchitidě.

A jak Psí sádlo Dr. Weiss používat? Podle potřeby jej natírejte několikrát denně na hruď a záda. Psí sádlo jemně vmasírujte až do úplné­ho vstřebání.

Ochranný film

Po použití se na pokožce vytvoří ochranný film, který zamezí ztrátě vody z pokožky a zároveň tak látky z léčivých rostlin snadněji pronikají do pokožky. Přítomné silice zvyšují prokrvení tkání v oblasti hrudníku, dochází ke zvýšení sekrece hlenů a usnadnění vykašlávání.

Při bolestech hlavy můžete použít také na spánky. Při silné rýmě je vhodné natírat místa pod nosem inhalace silic uvolní dýchací cesty a usnadní dýchání a bylinné extrakty s včelím voskem pak velmi suchou, popraskanou kůži hydratují a uleví od bolesti.

Také pro děti

Psí sádlo je dokonce možné aplikovat u dětí od jednoho roku. Více informací o tomto přípravku najdete na webové adrese www.psisadlo.cz.

Více najdete na webu www.telereceptar.cz/denik.

Lenka Mahdalová