Petržel, stejně jako ostatní bylinky, obsahuje množství důležitých látek pro naše tělo. Je zdrojem minerálních látek, jako jsou draslík, hořčík, vápník a další. Mimo to obsahuje spoustu vitaminů, zejména A, B, C, E. Petržel obsahuje silice, které působí na rozšiřování cév, díky čemuž pomáhá snižovat krevní tlak. Používá se i při problémech s trávením. Už dlouhá léta je petržel také považována za bojovníka s nemocemi močového ústrojí.

Pro pěstování v zimním období je nejvhodnější petržel kadeřavá, kterou si v tuto dobu můžeme vyrýt na zahrádce a zasadit do květináče. Z této rostlinky využijete jen listy, zato hojně. Kromě toho, že petržel kudrnka může krásně ozdobit váš parapet, ochutí skvěle cokoli, co uvaříte. Pro domácí pěstování vyžaduje středně těžkou zeminu a dostatek místa na parapetu, potřebuje totiž hodně slunce. V zimě ji dáme k oknu na východní nebo jižní straně, jinak bude trpět, zežloutne a uvadne. Nemusíme se ale bát ji dát do pokojů, kde je chladno, petržel vám poroste v květináči i při 15 °C. Rostlinku musíme pravidelně zalévat, půda by měla být stále zavlažená.

Petržel se nejčastěji používá na ozdobu polévek, příloh i samotných jídel. Velice oblíbená je ve smetanových pomazánkách. Určitě ji ale oceníme i při přípravě různých salátů. Výborně se hodí k rybám. Pokud zapátráte, určitě najdete recepty na petrželové koktejly, které vám v zimě dodají potřebné vitaminy.