Zlatici, komuli, trojpuk, ale také skalníky, tavolík nebo ptačí zob. Řízky ošetříme stimulátorem a zapícháme do směsi rašeliny s pískem 1:1 ve skleníku nebo pařeništi. Stíníme a často rosíme.

V době sucha zavlažujeme stromky a keře aspoň deseti litry na metr čtvereční. Omezíme tak červnový opad plůdků. Nezapomeňte, že nejvíce kořínků je pod obvodem koruny.

Zdá se vám, že silnější vítr poškozuje vaše balkonové rostliny, že se vám lámají křehké stonky pelargonií anebo převislých verben? Zkuste je podepřít podpůrnými mřížkami!

Jestli váš mechanický boj s bodlákem nepomůže, zkuste chemii. Třeba některý selektivní herbicid na dvouděložné plevele. Natřený bodlák po pěti dnech zhnědne a za 10 dní uvidíte, že se zpátky do vašeho trávníku určitě nevrátí.

Nedávno se na trhu objevila herbicidní novinka, která likviduje i silnější plevele, jako je třeba bodlák, pomocí gelu. Zmáčknete nádobku s povrchem houby a vymáčknete pár gelových kapek. Ty postačí, abyste se plevele zbavili.

Zkušení zahradníci nám ještě doporučili, abychom vám řekli, co udělá včasné vyřezávání obrostu ze stromů. Každé zpoždění vadí. Stromek, u něhož byla tato zásada dodržena, má mnohem bohatší korunu než stromek opomenutý.

Nebojte se pěstovat česnek z pacibulek květenství. V prvním roce z nich sice vyrostou jen malé celistvé cibulky, ale ve druhém roce už budou cibule složené ze stroužků. Pěstování česneku z pacibulek někdy pomáhá zlepšovat jeho zdravotní stav.

Mrkvový salát jinak
Potřebujeme: 2 polévkové lžíce mletého koriandru, 1 polévkovou lžíci mleté sladké papriky, 5 až 6 lisovaných stroužků česneku, 1 polévkovou lžíci soli, pepř, 100 g cukru moučka, 150 ml octa, 150 ml oleje, 0,5 l vlažné vody, 1 kg očistěné a nastrouhané mrkve.
Vše smícháme a necháme odležet do druhého dne.