Za předpokladu, že sklidíme kořeny a bulvy nepoškozené, čisté a suché můžete úrodu přesunout na zimní úložiště. V tmavém sklepě, založená do písku, vydrží mrkev víc jak půl roku. Pastiňák pro zimní spotřebu bude i po čtyřech měsících jako čerstvý. Stejně tak vydrží kořenová petržel bez natě, zatímco celer je podobný vytrvalec jako mrkev.

Pro uskladnění kořenové zeleniny by neměla teplota překročit čtyři stupně. Mrkev je chladnomilná a při vlhkosti vzduchu kolem devadesáti procent jí nejlépe vyhovuje teplota těsně nad nulou, pak nejdéle vydrží. Sklep s uskladněnou zeleninou je dobré větrat i v zimě, nižší teploty jí jen prospívají. Teploty kolem nuly velmi dobře snáší odolný pastiňák i celer.

Nejčastější a asi i nejvhodnější je ukládání kořenové zeleniny do písku. Bedýnku si na jedné straně mírně podložíme a střídavě rovnáme zeleninu a prosypáváme vrstvou písku. Pozor, zelenina se nesmí navzájem dotýkat. Písek vytvoří pro zeleninu ideální prostředí, sám o sobě však nestačí. Bedýnku s ním a zeleninou umístěte do pařeniště či do sklepa.

Všechno, co uskladňujeme, musíme čas od času prohlédnout i ve vlhkém sklepě písek vysychá a s ním také uskladněná zelenina. Občas je tedy nutné písek pokropit, ještě před tím zkontrolujeme, zda se zelenina nekazí.

Více na www.telereceptar.cz/denik.

JAN KOPŘIVA