Bazalka se hojně používá v kuchyni, ale také v léčitelství, v kosmetice nebo třeba v cukrářství. Tvoří nedílnou přísadu do pokrmů italské a francouzské kuchyně, indických či thajských jídel. Bazalek je celá řada a mají také rozdílné chutě.

Ta pravá

V kuchyni se nejčastěji používá jednoletá bazalka pravá (Ocimum basilicum), která se právě nyní sklízí, protože by ji venku mohl brzy poškodit chlad. Používají se listy, nejchutnější jsou čerstvě sklizené. Také květy jsou jedlé a lze s nimi hezky dozdobit jídlo nebo osvěžit sklenici letního nápoje. „Ze základního druhu bylo vyšlechtěno kolem 50 rozmanitých odrůd s odlišnými listy, vzrůstem, ale i chutí. Kultivar volíme podle toho, zda bazalku pěstujeme na záhoně, nebo v nádobě. Samozřejmě také konkrétní použití má své favority mezi odrůdami," radí Jan Prášil.

Aromatické odrůdy

Typickou bazalkovou chuť a velké listy nabízejí například odrůdy Genovese či Dark Green, který má temně zelené listy. Dorůstají do robustních keříků. Silně aromatické odrůdy se hodí do rajčatových omáček, polévek a salátů nebo k těstovinám. Velmi dobře vyzní jejich chuť v kombinaci s česnekem. Protipólem robustních je drobná kompaktní bazalka Mammolo Genovese, ovšem opět s typickou, výrazně aromatickou natí. Hodí se také pro výrobu bazalkového oleje. Pak zde máme bazalky s atypickou chutí. Například odrůda Cinamonette má bazalkovou vůni doplněnou nádechem skořice a anýzu. Dekorativní rostlina má olivově zelenými listy a růžové květy.

Vhodné do octů

Zajímavý barevný kontrast skýtají temně purpurové bazalky, například Purple Opaal, růžově kvetoucí bazalka s temně purpurovými a jemně bublinkovitými listy. Má výrazné aroma, které se využívá při ochucení rýžových pokrmů. Také Purple Ruffles má tmavě purpurové, silně lesklé a zkadeřené listy se zubatým okrajem. Obě odrůdy přidávají do bylinkových octů. Drobnolisté bazalky jsou vesměs kompaktní, vytvářejí půvabné keříky. Právě mezi těmito bazalkami najdeme kandidáty na celoroční pěstování v nádobách. Česká odrůda Mánes je drobnolistá tmavozelená bazalka kompaktního vzrůstu, s jemnou bazalkovou vůní a sladkým nádechem. Hodí se pro pěstování v květináčích, truhlících i ve volné půdě. „Přestože s příchodem chladných dnů a úbytkem světla mizí většina květináčů s bazalkou, je tato odrůda vhodná k celoročnímu pěstování.

Bazalkové pesto (protlak z listů)
50 g listů bazalky, 1 stroužek drceného česneku, 6 lžic olivového oleje, 25 g sýra (nejlépe parmazánu), sůl (nejlépe hrubá mořská), 1 lžíce piniových či vlašských ořechů

Skuteční labužníci použijí pří výrobě pesta porcelánový nebo mramorový hmoždíř, v němž vše pomalu rozmělní. Začíná se česnekem se solí, přidají se bazalkové listy a poté se postupně přikapává olej. My ostatní se spokojíme s tyčovým mixérem, pomocí něhož rozmixujeme bazalku, olej, česnek, trochu soli a oříšky. Mixujeme tak dlouho, dokud nevznikne pyré. Pak směs smícháme se strouhaným parmazánem. Hotové pesto skladujeme v uzavřené sklenici v lednici.

TV PRIMA