V lidském těle se nachází většina prvků, které se vyskytují v přírodě, i když většinou jen ve stopovém množství. Vzhledem k tomu, že život je založen na organické chemii a tělo je tvořeno převážně vodou, asi nepřekvapí, že nejčastěji se vyskytujícími prvky v lidském těle jsou kyslík, vodík a uhlík. Lidské tělo však obsahuje i tucty obskurních, jedovatých, dokonce i radioaktivních prvků; u řady z nich neznáme jejich biologickou funkci (případně víme, že žádnou nemají).

- Lidské tělo je zhruba ze 60 procent tvořeno vodou, i když přesná hodnota závisí na věku, pohlaví a obsahu tuku. Novorozenci obsahují zhruba 78 procent vody, zatímco rok staré dítě už jenom 65 procent. Dospělí muži typicky mívají 60 procent vody, ale protože ženy mají v těle větší podíl tuku a tuk obsahuje méně vody než svaly, dosahuje podíl vody v dospělých ženách jenom asi 55 procent.

- Rubidium je nejhojnější prvek v lidském těle, který nemá žádnou známou funkci, a to navzdory faktu, že tělo průměrného člověka obsahuje 0,68 gramů rubidia, což z něj činí 16. nejhojnější prvek v lidském těle.

- Tělo ve skutečnosti není tvořeno čistými atomárními prvky skoro celé je složeno z molekul. V lidském těle je například více než 200 000 typů proteinů; do hloubky rozumíme méně než dvěma procentům. 

K přípravě článku byla použita kniha Joela Levyho Boeing v pavoučí síti a dalších 99 analogií ze světa vědy.