NEJČASTĚJŠÍ PŘÁNÍ? LEPŠÍ DVEŘE

Kromě investice do bezpečnostních dveří a dalších prvků je možné udělat i opatření, která mnoho nestojí, ale podle policistů mají být vcelku účinná. Například domluvit si s příbuzným nebo známým pravidelné vybírání poštovní schránky v době vaší nepřítomnosti. Ideální je, pokud této osobě umožníte i vstup přímo do bytu či domu, aby mohla čas od času pohnout žaluziemi či závěsy a vznikla iluze vaší přítomnosti. Odborníci tvrdí, že právě těchto maličkostí si tipaři zlodějských band všímají.

Občané Pardubicka se zřejmě cítí stále více ohroženi. Mezi těmi, kdo nakupují nebo staví nemovitost, totiž roste zájem o bezpečnější bydlení. Nejčastějšími požadavky jsou bezpečnostní dveře, kamerový systém ve společných prostorách domů nebo bezpečnostní fólie do oken. Přibývá také čidel, která nahlásí přítomnost cizí osoby v bytě na mobilní telefon.

Standardem v exkluzivních lokalitách je například kamerový systém v suterénech a podzemních parkovištích nebo pohybová čidla ve všech bytech a garážích. Objevují se i videotelefony a pancéřované vstupní dveře do bytů. Bezpečnost obyvatel přízemí pak zvyšují například venkovní okenní rolety.

Pokud se rozhodnete vybavit svůj dům kvalitním bezpečnostním systémem, musíte počítat s investicí začínající na třiceti tisících korunách. Sada bude zřejmě obsahovat bezdrátové pohybové detektory, magnetický dveřní kontakt na vstupní dveře a případně garážová vrata a vnitřní sirénu.

DETEKTORY TŘÍŠTĚNÍ I ZAPLAVENÍ

Systém je samozřejmě možné doplnit o další prvky, jako jsou detektory tříštění skla, kouře a dokonce i zaplavení. Dále mohou být doplněny prvky pro dálkové ovládání elektrických spotřebičů, jako je osvětlení, topení a podobně.

Kvalitní systémy je obyčejně možné připojit na takzvaný pult centralizované ochrany a tím zajistit nepřetržitý dohled bezpečnostní agentury. Pro vzdálené ovládání systému pak poslouží mobilní aplikace pro chytré telefony.