V loňském roce se v tomto období uskutečnila výstava Dům, zahrada a volný čas. Její zaměření se týkalo stavby, rekonstrukcí či bytových doplňků.

„Výstava, kterou jsme připravili letos, je více zaměřená na úspory, což je trend dnešní doby. Ty však nejsou jediným aspektem této akce, návštěvníci na ní naleznou i dekorační prvky, bytové doplňky a řadu dalších rozmanitých specialit," řekla vedoucí obchodu pořadatelské společnosti Zahrada Čech Michaela Mokrá.

Na přehlídce budou prezentovány moderní stavební systémy, nízkonákladové a pasivní stavby. V sekci nazvané bydlení jako takové se představí vystavovatelé z oblasti bytových doplňků, krbů, nábytku, realizací kuchyní a koupelen, ale také dodavatelé stavebních materiálů, střech, tepelné či solární techniky.

Festival relaxu má za cíl návštěvníkům přiblížit svět wellness a různých forem odpočinku. „Chceme lidem v dnešní hektické době ukázat, jak správně odpočívat. Veřejnost mohou zaujmout nabídky pobytů, cestování, služeb spojených s odpočinkem a volným časem. Vystavovatelé jim představí různá relaxační zařízení. Akce bude také zaměřena na kosmetická a masážní studia," doplnila manažerka.

Proti Tržnici budou tyto výstavy obohaceny o kulturní program, ve kterém se v sobotu představí zpěvačka Leona Machálková.

Dvě paralelně probíhající výstavy, na kterých se představí zhruba 90 prodejců a vystavovatelů, trvají až do neděle 26. dubna. Každý den jsou přístupny v době od 10 do 17 hodin.