Je aromatický a ostrý. Nejdříve jsme jej před lety poznali jako součást asijských pokrmů a postupem času jsme zázvor začali i u nás používat jako přírodní lék. Je prokázáno, že zázvor pomáhá při nachlazení, bolesti v krku nebo chřipce. Velmi dobrý je také při poruchách trávení nebo žaludeční nevolnosti. Blahodárně působí při menstruačních obtížích a napomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.

Doma je v Indii

Původ této rostliny s chutným a léčivým oddenkem je nejasný. Nenašel se v divoké přírodě, jako jeho domovina se uvádí Indie. Zasazené rostliny byly převáženy na lodích, a tak se brzy rozšířily z Asie na další kontinenty.

Například první doložené zmínky o jeho používání v gastronomii jsou ze čtvrtého století před naším letopočtem. Dochoval se recept na úpravu skopového masa, který popisuje lahodnou a výraznou chuť způsobenou no- vým kořením.

Speciální med

Zřejmě nejoblíbenější je dnes ve formě čaje. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Čerstvý, na kousky nakrájený zázvor postačí zalít horkou vodou a po několika minutách můžete konzumovat. Správná příprava je ovšem taková, že zázvor vložíte do vroucí vody a pomalu vaříte nejméně patnáct minut. Pokud máte rádi skořici, přidejte ji k zázvoru. Na jeden litr vody postačí čajová lžička. Hotový čaj sceďte a dochutit ho můžete citronem a medem.

Dále můžete připravit domácí zázvorový med. Jeho hotovení je také velmi jednoduché. Do zavařovací sklenice nebo jiné uzavíratelné nádoby nakrájejte čerstvý zázvor i se slupkou. Přidejte na kousky nakrájený citron a vše zalijte medem. Sklenici uzavřete a vložte do lednice. Med vydrží v chladu nejméně dva měsíce a použít jej můžete do čaje, ovocných salátů nebo jako sladidlo cereálií.

Nic pro malé děti

Zázvor má skutečně velmi blahodárný účinek na lidský organismus. Ale nezapomeňte, že se nic nemá přehánět. Děti do dvou let by se měly konzumaci zázvoru dokonce zcela vyhnout.

A pokud máte jen trochu trpělivosti, můžete zázvor pěstovat také doma. Je to velmi jednoduché. Postačí, když zakoupíte zázvor, který je zdravý a tvrdý. Měkký oddenek je známkou začínající hniloby. Potom stačí řízek s několika pupeny zasadit do většího květináče a při pokojové teplotě a pravidelné zálivce počkat dva měsíce.

Sklizeň za dva roky

Po uplynutí této doby začne růst rostlina a vy uvidíte první pěstitelské úspěchy. Po šesti až osmi měsících bude mít rostlina zdravé zelené listy a po dvou letech se dočkáte oddenků, které stačí jen vykopat a použít.

Jestliže nejste dostatečně trpěliví, nezapomeňte, že velkou výhodou zázvoru je jeho celoroční dostupnost za velmi příznivou cenu.

nepřehlédněte

- Další informace a reportáže najdete na webové stránce www.telereceptar.cz/denik>.

- Ve vysílání Receptáře prima nápadů v neděli 31. března od 11.45 na TV Prima family:

hliníkové zastřešení

výsadba cibule

nátěry proti plísním

LENKA MAHDALOVÁ