Nevýhodou napouštění přípojkami je podle mluvčí Středočeských vodáren Lenky Kozlové dlouhá doba a možné zakalení vody. Lidé mohou k napouštění bazénů využít například cisternu s vodou.

„Tento způsob plnění bazénů je vhodný zejména proto, že odpadá zdlouhavé plnění vodovodní přípojkou, která na takto velký odběr není dimenzována. Plnění cisternou také eliminuje problémy s tlakem a případným zákalem," konstatoval provozní ředitel vodáren Pavel Pobříslo, podle něhož mohou nárazové odběry vody způsobit krátkodobé zvýšení koncentrace železa ve vodě. „I když tento zákal nemá vliv na kvalitu vody, lidé si na tento jev mohou stěžovat," doplnil.

Středočeské vodárny nabízejí možnost dodat na objednávku vodu do bazénu pomocí cisterny, jde o placenou službu. „Ceník je na našem webu nebo na čísle 840 121 121," připomněla Lenka Kozlová.

Objednávky i o víkendech

Podle Marka Holubovského z vodáren řeší společnost každý den zhruba pět objednávek cisterny. „Pokud nám to kapacita dovolí, vyřizujeme objednávky i v odpoledních hodinách nebo o víkendech."

Podle Lenky Kozlové by bazény prostřednictvím vodovodní přípojky měly být plněny pomalu a v době mimo špičku. „Tím se předejde zakalení, které je způsobené zvýšenou rychlostí proudění vody v potrubí, a problémům s dodávkou." Majitelé bazénů by měli předem volat na čísla 312 812 108 či 312 812 109, aby zaměstnance dispečinku upozornili na nadměrný odběr vody.