Jen jako lék

Jestli je konopí lék, tak ať o jeho aplikaci rozhoduje výhradně lékař. Je to pro nás relativně nová droga. Důsledky alkoholismu máme dlouhodobě vyzkoušené a na následky dlouhodobého užívání konopí teprve čekáme. Mám na mysli náchylnost k přechodu na tvrdé drogy.

Uspěchané přístupy jsou v liberální společnosti módní, ale i v této oblasti bych byl opatrný. Zisk je dominující hledisko současnosti. I stát vydělává na mnoha neřestech, proti kterým se formálně staví. Dnes jsme si zvykli, že u zubaře platí i pojištěnci značnou částku, když o chrup nepečují. Ať si připlatí za léčbu i ti, kteří onemocní v důsledku vědomého poškozování vlastního zdraví třeba drogou. C. F.

Hulím, ale platím daně

Lidé nás odsuzují, že jsme smažky, když hulíme trávu, aniž by věděli, že podnikáme, platíme účty a daně včas. Přispíváme různým nadacím našimi poctivě vydělanými penězi. Nechápu tedy, proč bychom se měli stydět. Š. T.

Škodlivější jsou některé potraviny

Spíš bychom se měli zaměřit na to, co jíme. Tráva v rozumném množství neškodí. Naopak potraviny, které dnes jíme, jsou mnohdy jedovaté. Způsobují rakovinu a epidemii obezity mezi dětmi i dospělými. R. K.